Jeden z vlků, kteří utekli z obory v Bavorsku, zřejmě zabil ovci

Mnichov - Jeden z vlků, kteří minulý týden uprchli z výběhu v německém Národním parku Bavorský les, zabil zřejmě na pastvě poblíž české hranice ovci. Patrně jde o tutéž šelmu, kterou spatřili svědci před týdnem na české straně Šumavy.

Přidejte svůj názor

Zoo Bratislava, Vlk evropský

Šest z celkem devíti vlků uprchlo v noci na minulý pátek z výběhu ohrazeného vysokým plotem u Lundwigsthalu. Ve volné přírodě zůstávají tři. Jednoho srazil totiž krátce po útěku regionální vlak, další dva museli zaměstnanci národního parku po neúspěšném pokusu o odchyt zastřelit. Na pátrání po vlcích Němci spolupracují mimo jiné s českým Národním parkem Šumava.

Potrhanou a z velké části sežranou ovci našli majitelé na pastvině nedaleko obce Lohberg, která leží necelých deset kilometrů severozápadě od českého města Železná Ruda. Zvíře v noci na pátek potrhala "zřejmě velká šelma", uvedla policie. Zda šlo o jednoho z uprchlých vlků, ale podle ní zatím není jednoznačně prokázáno.

Podle ředitele Národního parku Bavorský les Franze Leibla není sice s konečnou platností jasné, že ovci zabil jeden z uprchlých vlků, je to ale pravděpodobné. Ovce se podle něj stala zřejmě obětí vlka, kterého před týdnem spatřili u Železné Rudy v české části Šumavy. Jedinec se pak z Česka vrátil zpět do Bavorska, dodal Leibl.

Domněnku podle ředitele národního parku podporuje fakt, že v Lohbergu před dvěma dny na vlka narazil náhodný svědek. Žena, která se vydala do přírody sportovat, podle něj šelmu zahnala tak, že o sebe bila svými turistickými hůlkami. Že nešlo o divokého vlka, ale o zvíře uniklé z obory, lze poznat podle toho, že se ke sportovkyni přiblížil, dodal ředitel německého parku. Jinak jsou totiž podle něj vlci zvířata plachá.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhá fáze uprchlické krize: Migranti odvádějí z Německa miliardy. Kam…

19.11.2018 18:22 Uprchlíci žijící v Německu poslali v roce 2016 do svých domovských zemí miliardy eur. To je více,…

EU si posvítí na Babiše. Europoslanci tlačí na Evropskou komisi

19.11.2018 17:55 Několik otázek souvisejících s přístupem Evropské komise ke stížnostem české organizace…

Brexit: Z dramatu se stala fraška. Kdysi obdivovaná britská politická…

19.11.2018 16:13 Komentář Petra Šulky – Jednání kolem brexitu je u konce. Premiérka Theresa Mayová dohodla s EU…

Nepokradeš? Farář ze středního Německa zpronevěřil 120 tisíc eur

19.11.2018 15:48 Zhruba 120.000 eur (3,1 milionu korun) odcizil za posledních několik měsíců z kasy své farnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama