Konec Gašparoviče? Šlo o nepovedený vtip deníku

Bratislava - Slovenský deník Pravda zveřejnil na svých webových stánkách zprávu, že prezident Ivan Gašparovič zvažuje odchod ze své funkce. Prezidentův mluvčí Marek Trubač ale v sobotu agentuře Mediafax řekl, že to byl jen nepovedený pokus o vtip.

Přidejte svůj názor

Ivan Gašparovič, slovenský prezident
doporučujeme

"Prezident neodstupuje, je to vymyšlené," řekl Marek Trubač. "Je to neuvěřitelné. Už se nám ozvali diplomaté, kteří se ptají, zda je to pravda. Víte, takové věci se přísně monitorují. To je vážná záležitost," uvedl prezidentův mluvčí.

"Svědčí to o neprofesionalitě portálu a deníku, který reprezentuje," dodal Trubač.

Zpráva o prezidentově možné rezignaci se na serveru pravda.sk objevila v pátek 31. prosince večer. „Důvodem prezidentova rozhodnutí je zejména tlak rodiny. Manžela, otce a dědu zároveň požádala, aby se jí víc věnoval a přitom měl čas na aktivity, které naplní jeho život v politickém důchodu,“ napsal portál.

Jedinou indicií, že se jedná o recesi, mohl být zdroj, který byl u článku uveden – SILVESTER.

Ve zprávě, která se tvářila jako seriózní, byl doplněn i citát prezidentova mluvčího Trubače. „Přesné datum není stanovené, ale mělo by to být někdy na jaře,“ sdělil podle pravda.sk údajně Trubač. "Citace jsou vymyšlené," komentoval to v sobotu mluvčí.

K události se navíc měly vyjádřit o špičky slovenské politiky. „Nečekal jsem to, ale je to výzva. Věřím, že najdeme vhodného kandidáta,“ uvedl předseda vládní SDKÚ Mikuláš Dzurinda, podle něhož by vhodnou kandidátkou byla premiérka Iveta Radičová.

Gašparovič v prezidentských volbách v roce 2009 obhájil post a získal druhý mandát. Slovenský prezident se ve svém sobotním novoročním projevu o zprávě deníku Pravda nezmínil.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Židovské osady podle USA nejsou protiprávní, Palestinci zlostně reagují

19.11.2019 07:19 Aktualizováno Židovské osady na okupovaném Západním břehu Jordánu už podle Spojených států neporušují mezinárodní…

Čínský velvyslanec si podal Západ. Vadí mu, že se stará o Hongkong

18.11.2019 21:05 Čínský velvyslanec v Londýně dnes obvinil některé země - včetně USA a Británie - z toho, že svými…

Na jihu Francie se zřítil visutý most, auta spadla do řeky. Zahynula dívka

18.11.2019 17:02 Aktualizováno Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko…

Tusk v politice nekončí. Další vlivná funkce v rámci EU ho zřejmě nemine

18.11.2019 15:56 Končící předseda Evropské rady Donald Tusk je jediným kandidátem na funkci předsedy Evropské lidové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama