Německo hlásí tři oběti vichřice, železnice obnovuje provoz

Berlín - Nedělní větrná bouře v Německu si vyždala tři mrtvé. Celkový počet obětí tak vzrostl v nejvíce zasažených zemích - Německu, Polsku a Česku - na sedm. Železniční doprava v Německu po nedělní vichřici postupně obnovuje provoz.

Ilustrační foto
doporučujeme

Od dnešního rána opět jezdí dálkové vlaky mezi Hannoverem a Berlínem, Hannoverem a Magdeburgem či Berlínem a Drážďany, informovala Deutsche Bahn. První dálkové vlaky mezi Hamburkem a Berlínem však mají vyjet až kolem 14:00 SEČ. Vzhledem k rozsahu škod na těchto tratích ještě může docházet k omezením a výpadkům, varovala železniční společnost.

Zhruba 90 lidí noc na dnešek nedobrovolně strávilo ve dvou speciálně přistavených vlacích ICE na nádraží v Kasselu. Cestující tam uvázli na cestě do Berlína a dnes brzy ráno mohli v cestě opět pokračovat.

Počet obětí vichřice, nesoucí v německojazyčném prostoru označení Herwart, vzrostl v regionu střední Evropy na nejméně sedm. Německá policie totiž dnes ráno oznámila, že svým vážným zraněním podlehl 56letý muž, který byl jedním z lidí na palubě převrženého motorového člunu v rameni Severního moře Peenestrom.

Už v neděli podlehla zraněním jeho 48letá kolegyně, zatímco další 48letý muž ze člunu je nadále nezvěstný. Kromě toho se u severomořského zálivu Jadebusen už v noci na neděli utopil 63letý muž, kterého vzedmutá voda překvapila spícího v mikrobusu. Muž utonul, když se před živlem pokoušel utéci. V Hamburku byly v důsledku bouře zaplaveny některé ulice, zejména ty, které leží v blízkosti Labe.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ulice v Berlíně ponese jméno aktivistky místo kolonizátora

27.11.2020 08:11 Berlínská radnice rozhodla, že ulice, která nese jméno koloniálního guvernéra Německé východní…

Německo překonalo hranici milionu nakažených od začátku epidemie, většina…

27.11.2020 07:50 V Německu se od počátku epidemie už nákaza koronavirem prokázala u více než milionu lidí. S covidem…

Žena ve Vídni napadla rabína, kancléř Kurz antisemitský čin odsoudil

27.11.2020 07:29 Rakouská policie vyšetřuje zjevně antisemitsky motivovaný útok, při kterém žena ve čtvrtek ve Vídni…

Europoslanci odsoudili omezení možnosti potratů v Polsku

26.11.2020 21:54 Aktualizováno Evropský parlament dnes odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama