Co se stalo novinářce Kim Wallové? Madsen se přiznal, že její tělo rozřezal

Kodaň - Co bylo lidem už dlouho jasné, je nyní potvrzené i podezřelým milionářem Peterem Madsenem. Vynálezce se policii přiznal k tomu, že tělo novinářky Kim Wallové, která o jeho amatérské ponorce psala reportáž, rozřezal na kousky. I nadále však popírá to, že by ji zavraždil.

Kim Wallová (novinářka)
doporučujeme

Policie Madsena obvinila, že Wallovou mezi 10. a 11. srpnem zabil. Vynálezce tvrdí, že zemřela, když na ni v ponorce spadl těžký poklop, ale na nalezené lebce nebyly žádné fraktury. Pak prý její tělo hodil do moře a ponorku nechal na moři záměrně ztroskotat. On sám se zachránil a zpočátku veškerá obvinění odmítal.

Dále se vynálezce přiznal k tomu, že se pokusil zbavit se těla mrtvé novinářky v moři. Nyní přišel s verzí, že se Kim Wallová otrávila oxidem uhelnatým, zatímco on sám byl v řídící místnosti. Její smrt byla tak nehoda a Madsen měl prý jednat ve zmatku a šoku, když se těla zbavoval.

Torzo těla novinářky Wallové bylo nalezeno kodaňskou policií 21. srpna, zbytek ostatků zahrnující hlavu, ruce a nohy byly vyloveny potápěči později. Její tělo bylo podle koronera pobodáno 15 krát, došlo k tomu však až po úmrtí, rány byly nalezené také v oblasti genitálií a žeber.

Policie dnes novinářům oznámila, že Madsena nově obviní i z vraždy, ačkoliv přesná příčina smrti nebyla stále objasněná. Vynálezce čelí také z podezření, že nevhodně zacházel s tělem včetně toho, že se nad ní měl sexuálně ukájet bez pohlavního styku. Vyšetřovatelé také nalezli v Madsenově počítači materiály o mučení a zabíjení žen, podezřelý však odmítl, že by mu dokumenty patřily.

Novinářka byla naposledy spatřena 10. srpna, kdy nastoupila do Madsenovy ponorky, o níž psala reportáž. Amatérský konstruktér nejprve tvrdil, že Wallovou později vysadil na břehu. Když se objevilo její tělo, změnil svou výpověď na nešťastnou nehodu. Údajně na ni spadl těžký poklop, který jí prorazil lebku. Madsen byl tak otřesený, že podle svých slov nejednal logicky. Těla se radši zbavil a ponorku potopil.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vakcína J&J zamíří do Evropy. Schválena může být už brzy

28.02.2021 18:38 Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) by mohla vakcínu farmaceutické firmy Johnson & Johnson…

ONLINE: Do ulic vyrazí tisíce policistů a vojáků. Budou dohlížet na…

28.02.2021 18:15 Aktualizováno Z sobotu přibylo v Česku 7798 nakažených. O půlnoci začnou platit v Česku nová opatření, podle…

Při prvním sčítání lidu všichni lhali všem, píše o Československu a Polsku…

28.02.2021 10:57 První sčítání lidu v nově vzniklých státech před sto lety nebylo jen sběrem údajů. Polsko a…

Nárůst úmrtí v Česku nezpomaluje. Roste i reprodukční číslo

27.02.2021 21:53 Aktualizováno Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření koronaviru v Česku stouplo na 1,22. Epidemie tak nadále…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama