Nejhorší požár v historii metra: Na londýnském King's Cross zemřely desítky lidí

Londýn - V jednu z nejtragičtějších událostí dějin londýnského metra se změnil požár, který vypukl 18. listopadu 1987 ve stanici King's Cross. Při neštěstí, které způsobila odhozená zápalka, zahynulo 31 lidí a přes 60 jich bylo zraněno.

Přidejte svůj názor

Metro

Požár vypukl v jedné z nejrušnějších stanic metra přibližně v 19:30 místního času. Začal na lince Piccadilly a přibližně po patnácti minutách od nahlášení se rozšířil a zaplnil podzemní prostory horkem a kouřem.

Vyšetřování ukázalo, že oheň způsobila odhozená hořící zápalka. Následně zapálila odpadky pod eskalátory a hořlavé komponenty samotného schodiště a zabila 31 cestujících a zaměstnanců metra, kteří neměli kam uniknout.

Po požáru byla přijata přísnější bezpečnostní opatření v londýnském metru, instalovány detektory kouře a systém požárních rozprašovačů.

Neštěstí na King's Cross nebylo jedinou tragédií, která se odehrála ve více než stopadesátileté historii londýnského metra. Například v roce 1975 zemřelo v tunelu u Moorgate po nárazu metra do zdi 43 osob.

7. července 2005 zahynulo při sérii čtyř bombových útoků (tři v metru a jeden v autobusu, přičemž jeden z výbuchů v metru byl mezi stanicemi King's Cross a Russell Square) 56 lidí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prohnilá církev káže celibát, praktikuje zvrhlé poměry. Badatel odhaluje…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Homosexualita pod každým vatikánským podloubím? Ano. Alespoň to tvrdí ve své nové knize: Sodoma,…

Británie chce zmírnit požadavky ohledně irské pojistky

15.02.2019 19:43 Britská vláda se chystá zmírnit své požadavky na přepracování takzvané irské pojistky zahrnuté do…

V Bruselu jsou "brexitoví špióni" na každém kroku. Šíří se politické klepy…

15.02.2019 17:10 Brusel je v těchto dnech "městem brexitových špionů", které je živo odposloucháváním cizích…

Španělská opozice rozjela volební kampaň zostra: Došlápneme si na…

15.02.2019 16:53 Dnešní oznámení španělského premiéra Pedra Sáncheze, že budou v zemi 28. dubna předčasné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama