Papež František odsloužil mši pro tisíce lidí bez majetku a domova

Vatikán - Papež František dnes odsloužil mši pro tisíce lidí bez majetku, práce i domova. Učinil tak v rámci prvního katolického světového dne chudých.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

František, vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio SJ (* 17. prosince 1936 Buenos Aires, Argentina), je 266. papež katolické církve, suverén státu Vatikán, jehož zvolilo konkláve dne 13. března 2013.
doporučujeme

Papež při této příležitosti burcoval 1,2 miliardy katolíků po celém světě do boje proti lhostejnosti, které nejchudší čelí. Pomoc potřebným představuje podle něj propustku do ráje.

"Bůh se nás nebude ptát, zda cítíme spravedlivé rozhořčení, ale zda jsme udělali něco dobrého," řekl František. Lhostejnost káral jako hřích opomenutí, který se projevuje, "když se odvracíme od bratra či sestry v nouzi, když říkáme, že se mne to netýká, že je to problém společnosti, když přepínáme televizní kanály, když je tam rušivá otázka, když se zlobíme, ale nic neuděláme".

V očích světa se sice může zdát, že chudí nemají valnou cenu, ale podle papeže jsou to právě oni, "kdo nám může otevřít cestu do nebe, být naší propustkou do ráje", protože "je naší evangelickou povinností postarat se o ně".

Svým hostům - asi sedmi tisícovkám lidí shromážděných dobrovolníky v chrámu - František kromě bohoslužby podával i chutné jídlo; asi 1500 jich poobědvalo přímo s papežem ve velké audienční síni, další v přilehlých prostorách. Velká většina potřebných pocházela z Říma a dalších částí Itálie, ale charita se postarala, aby přijely také o skupiny z Francie, Španělska, Německa a Polska.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polské volby zřejmě jasně vyhrálo vládní Právo a spravedlnost

13.10.2019 21:41 Polské parlamentní volby dnes podle odhadů jasně vyhrála vládní národně-konzervativní strana Právo…

Merkelová vyzvala k zastavení intervence v Sýrii, USA stahují vojáky

13.10.2019 19:19 Německá kancléřka Angela Merkelová v dnešním telefonátu vyzvala tureckého prezidenta Recepa Tayyipa…

Předčasné volby v Británii budou ještě letos, tvrdí Corbyn

13.10.2019 17:25 Aktualizováno Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn dnes označil za velmi pravděpodobné, že se v Británii ještě…

Čaputová zrušila návštěvu Prahy

13.10.2019 16:51 Aktualizováno Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se nezúčastní mezinárodní konference Forum 2000 v Praze, kde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama