Do Německa se pašuje česká pyrotechnika, policie zabavila kila dělobuchů

Berlín - Konec roku se blíží a s ním i ohňostroje. Německo každoročně v tomto období varuje před zábavní pyrotechnikou dovezenou z Česka či Polska. Už o tomto víkendu spolková policie zabavila několik kilogramů zakázané pyrotechniky z ČR.

Ilustrační foto
doporučujeme

V automobilu s nizozemskou poznávací značkou, které zastavili v sobotu nedaleko Johanngeorgenstadtu, asi 25 kilometrů severně od Karlových Varů, našli němečtí policisté 15 kilogramů nelegálních dělobuchů. Více než tři sta kusů zábavní pyrotechniky chtěli muži ve věku 23 a 28 let podle výpovědi na policejní služebně použít během soukromé oslavy. Všechny dělobuchy policisté zabavili a náklady na jejich odborné zničení budou muset zaplatit přistižení Nizozemci.

Další zábavní pyrotechniku policisté zabavili 38letému muži a dvěma mladíkům ve věku 13 a 14 let u Schmilky, hraniční obce nedaleko Hřenska. Našli u nich celkem 352 zakázaných dělobuchů.

Už v pátek odhalila německá policie zábavní pyrotechniku nakoupenou v Česku také v batohu dvou mladíků ve věku 13 a 14 let. Zajistila 15 zakázaných dělobuchů a 30 dalších, které mohou odpalovat jen osoby starší 18 let a to jen s úředním povolením.

Německo má ve srovnání s Českem mnohem přísnější zákony v oblasti zacházení se zábavní pyrotechnikou. Prověřená a povolená pyrotechnika musí být řádně označená, zejména číslem zkoušky provedené Spolkovým úřadem pro zkoumání materiálů (BAM).

V Německu jsou navíc ohňostroje povoleny jen krátce mezi Silvestrem a časnými hodinami Nového roku. Zcela zakázány jsou mimo jiné v blízkosti kostelů, dětských domovů, domovů seniorů a nemocnic.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chorvatsko hlásí rekordní nárůst nakažených, znovu se zavádí některá…

11.07.2020 21:58 Aktualizováno Chorvatsko dnes oznámilo svůj dosud nejvyšší denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem…

Polské Slezsko pátrá po pumě, bývalý voják s ní utekl do lesů

11.07.2020 19:21 Slezské vojvodství na jihu Polska sleduje intenzivní pátrání po pumě a jejím chovateli. Muž se se…

Francouzské ženy se bouří. Vadí jim jména některých nových ministrů

11.07.2020 18:52 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron se opět dostal do nemilosti. Po demonstracích Žlutých vest si…

Trzaskowski si stěžuje na nenávist i média. Televize ho má za kandidáta…

11.07.2020 14:04 V neděli se uskuteční napínavé druhé kolo polských prezidentských voleb, v nichž se ukáže, zda se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy