Německo vyděsil další podezřelý balíček, dorazil na úřad durynské vlády

Erfurt - Zásilková služba DHL v pátek odpoledne doručila na úřad vlády německé spolkové země Durynsko podezřelý balíček. Podle prvotního ohledání se zdá, že by mohl obsahovat granát. Jestli je ostrý, nebo jde o atrapu, musí prokázat další vyšetřování.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Na balíček upozornili dnes policii zaměstnanci úřadu. Zda má objevený balíček a zásilka doručená v pátek do lékárny v centru Postupimi stejného odesílatele, není zatím jasné. Podle předsedy durynské vlády Boda Ramelowa je spojování obou případů "čistá spekulace".

V pátek odpoledne doručila zásilková služba DHL do lékárny v Postupimi balíček, ve kterém podle policie byly stovky hřebíků a dělbuch. Policie kvůli zásilce evakuovala centrum braniborské metropole včetně vánočních trhů. Vyšetřování přes víkend ukázalo, že šlo o velice nebezpečné zařízení, které by mohlo lidem způsobit těžká poranění.

U zařízení se nacházel vzkaz od vyděračů ve formě QR kódu. Požadují v něm několik milionů eur, jinak hrozí dalšími podobnými zásilkami. Podle policie by mohl případ souviset s vydíráním DHL. Podobnou zásilku totiž dostal asi před měsícem jistý internetový obchod ve Frankfurtu nad Odrou. Balík začal při otevírání hořet, přičemž se zřejmě zničil vzkaz od vyděračů.

Postupimská policie od pátku obdržela již dvě desítky tipů, není mezi nimi údajně ale žádná "horká stopa", která by vedla k dopadení odesílatele nebezpečného balíčku.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Shoda ohledně víceletého rozpočtu EU stále není

17.02.2020 21:55 Výhrady k aktuálnímu návrhu víceletého rozpočtu Evropské unie dali dnes najevo ministři členských…

Salvini opět provokoval, mluvil o potratech cizinek

17.02.2020 21:49 Vůdce italské opoziční pravicové strany Liga a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini vyvolal v…

Šokující odhalení. Odinovi vojáci v Německu chystali masakr muslimů

17.02.2020 20:28 Aktualizováno Skupina extremistů zadržená v pátek při razii německé policie v šesti spolkových zemích zřejmě…

Kdo zabil Gruzínce v Berlíně? Podezřelý měl styky s ruskou FSB

17.02.2020 19:41 Další indicie nasvědčují zapletení Moskvy do srpnové vraždy Gruzínce v centru Berlína. V měsících…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama