Dánsko je nekompromisní: Migranty bychom měli poslat na opuštěný ostrov, nebude to drahé

Kodaň – Dánsko se pokouší vypořádat s běženci. Tamní ministryně pro přistěhovalectví a integraci Inger Støjbergová uvedla, že není proti myšlence umístit žadatele o azyl na jeden z mnoha opuštěných ostrovů na dánském území.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Návrh, který byl předložen populistickou Dánskou lidovou stranou (DF), spočívá v tom, že ti, kteří žádali o azyl a neuspěli, by měli být zadržování na jednom z několik set opuštěných ostrovů patřících k Dánsku. Tam by měli čekat na deportaci. Støjbergová uvedla, že i když s návrhem v zásadě souhlasí, budou problémy s jeho implementací, píše deník Berlingske.

„Jsem vždy připravena přemýšlet o dobrých nápadech, jak zlepšit kontrolu odmítnutých žadatelů o azyl. To samozřejmě také platí v případě návrhu Dánské lidové strany," řekla ministryně. „Mohou se však objevit určité praktické a právní problémy, pokud dojde k vytvoření deportačního centra na velmi izolovaném místě. A to jsou věci, které je třeba zvážit, " dodala.

Zpráva ze září uvádí, že počet neúspěšných žadatelů o azyl v Dánsku, kteří čekají na deportaci, je 921, ale téměř u poloviny z nich (434 případů), je jen malá šance, že budou skutečně deportováni.

Martin Henriksen z DF přivítal podporu ministryně a řekl: „Dánsko má asi 300 neobydlených ostrovů, a pokud je Inger Støjbergová opravdu otevřena našemu návrhu, bude instruovat její úředníky, aby prozkoumali, jak to udělat."

„Možná můžeme nalézt ostrov, kde už existuje osídlení. Ale také můžeme postavit tábor z kontejnerových domů nebo stanů,“ dodal a řekl, že návrh nebude drahý.

Dánsko je v případě migrace mnohem přísnější než například sousední Švédsko. Od okamžiku vypuknutí uprchlické krize přijalo zákony, které mají za cíl odradit ekonomické migranty. Dánové dokonce navrhli posílit hranici se Švédskem, poukazovali na vysoký počet islámských extremistů, kteří by mohli ohrozit Dánsko.

Začátkem tohoto roku schválil dánský parlament rezoluci proti masové migraci, v níž se uvádí, že Dánové by se neměli stát menšinou ve své vlastní zemi. Píše se v ní: „Parlament se znepokojením konstatuje, že v Dánsku dnes existují oblasti, kde je počet přistěhovalců ze zemí mimo západní Evropu a jejich potomků více než 50%."

Loading...
Vstupte do diskuze (35)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílenství kvůli Gretě. Vyvolala chaos v Lisabonu i Madridu, zasahovala…

06.12.2019 16:28 Do Madridu dnes z Lisabonu vlakem dorazila švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Ve…

Sjezd SPD definitivně rozhodl. V čele strany jsou dva odpůrci Merkelové

06.12.2019 16:22 Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se dnes stali členka Spolkového sněmu z…

Jak zastavit vlnu uprchlíků? Von der Leyenová vyrazí jednat do Afriky

06.12.2019 16:09 Vyšší výdaje na rozvojovou pomoc třetím zemím patří k zásadním plánům nové předsedkyně Evropské…

Výbuch plynu v paneláku v Prešově: Pět mrtvých, dál hrozí zřícení domu

06.12.2019 15:59 Aktualizováno Nejméně pět lidí zemřelo v Prešově na východním Slovensku při dnešní explozi plynu ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama