Londýn řeší neobvyklý případ: McDonaldové znásilňování nezletilých

Londýn – S nevídaným případem se setkali kriminalisté z Londýna, kteří prošetřují sérii znásilnění. Zatím se policii přihlásily čtyři školačky ve věku od 13 do 15 let, obětí by však mohlo být až přes 30. Gang se pravidelně scházel v jedné z provozoven McDonald’s ve Stratfordu, kde zřejmě také vyhlížel své oběti. Zatím policisté zatkli tři muže a tři chlapce, podezřelých je však mnohem více.

Restaurace McDonald's, ilustrační foto

Jenom v Anglii a Walesu je každý měsíc zatčeno na 420 mužů podezřelých z dětského zneužívání nebo šíření pornografie, počet nahlášených případů navíc rychle roste. Vedoucí vyšetřovatelka Laura Hillierová z metropolitní policie veřejnosti oznámila, že vyšetřování se rozeběhlo poté, co na policii přišly nezávisle na sobě čtyři dívky a nahlásily znásilnění.

„Všechny potkaly v McDonaldu ve Stratfordu muže nebo chlapce, kteří je odvedli na jiné místo, kde proběhlo znásilnění,“ řekl Hillierová s tím, že obětí by mohlo být mnohem více, policie předpokládá až 30 případů. Podle detektivů si gang vybíral oběti v restauraci nebo okolí, kde se nachází nákupní centrum. Někteří členové gangu bydlí poblíž, ostatní však přijíždí z velké dálky.

Podle vyšetřovatelů jsou oběti z velké škály známostí, některé se na místě měly setkat s protějšky pod příslibem vztahu, jiné se z útočníky neznaly. Jsou zde však i dívky, které přišly, protože jim byly slíbeny drogy nebo alkohol. Ty jsou často používány k tomu, aby gang přinutil dívky k pohlavnímu styku. Protože mnoho dívek a žen bylo pod vlivem drog, samy se pak bojí přihlásit na policii.

V okolí se však scházeli i partneři, kteří výměnou za drogy nabízeli ostatním sex s jejich partnerkou. Gang často využíval podle policie „párty model“, kdy zval celé skupinky mladých dívek na projížďky, alkohol a drogy. Tyto sešlosti pak nejčastěji končily znásilněním, když byly pod vlivem omamných látek. Zločinu se dopouštěli starší muži, podle Hillierové však byli využívání i mladší chlapci, aby přilákali dívky svého věku.

„Tyto případy zneužívání jsou pevně spojeny s nelegálním užíváním drog,“ řekl Simon Bailey z Komise pro ochranu dětí. Podle něj se zločin šíří celou Velkou Británií a obvinění přichází i z míst, která předtím nebyla v hledáčku policie jako možné podezřelé místo. Veřejnost se navíc obává i toho, že většina útočníků pochází z řad muslimských přistěhovalců, což Bailey vyvrátil.

„Zločinci se vyskytují z různých sociálních poměrů, stejně tak jejich obětí. Nemáme žádné statistiky, které by ukazovaly na to, že nějaká skupina se dopouští zločinu více než jiná,“ tvrdí Bailey. Zatím byl ve stratfordském případě zatčen čtyřiatřicetiletý muž, který je podezřelý ze znásilnění a nabízení marihuany, dále jednadvacetiletý mladík za držení nepřiměřeného množství drogy, další mladík za porušení soudního příkazu, že se nesmí nacházet v dotčených místech a dva patnáctiletí chlapci za loupež a pokus koupit či prodat drogy.

NÁZOR: Ustoupila Merkelová příliš autoritářům? Analytik předvídá vývoj v EU

22.09.2021 00:01 Během 16 let v úřadu německé kancléřky zažila Angela Merkelová všechny tři hlavní krize EU v…

Drama na dálnici v Bavorsku. Muž údajně drží jako rukojmí dva řidiče…

21.09.2021 21:52 Policie v Bavorsku dnes večer uzavřela úsek dálnice kvůli tomu, že v dálkovém autobusu je údajně…

EU hledá reakci na bezpečnostní pakt USA, Austrálie a Británie

21.09.2021 21:35 Aktualizováno Evropská unie hledá cestu, jak společně zareagovat na uzavření bezpečnostního paktu mezi Spojenými…

Čaputová v OSN kritizovala nerovnost vakcinace, jde prý o selhání politiků

21.09.2021 21:30 Především o boji proti pandemii covidu-19 a hrozbě klimatických změn mluvila ve svém dnešním…

Merkelová podpořila na mítinku Lascheta, varovala před vládou levice

21.09.2021 21:14 Německá dosluhující kancléřka Angela Merkelová dnes na mítinku ve Stralsundu osobně podpořila svého…

Morawiecki považuje rozhodnutí unijního soudu o pokutě kvůli Turówu za…

21.09.2021 20:27 Aktualizováno Předseda polské vlády Mateusz Morawiecki dnes důrazně odmítl pondělní rozhodnutí Soudního dvora…

Nejmenší zájem o očkování je v rámci země na jihovýchodě Francie

21.09.2021 17:12 Francie v pátek splnila svůj cíl a alespoň jednu dávku očkování proti covidu-19 v zemi dostalo 50…

Většina zemí EU včetně Česka překračuje limity škodlivých látek v ovzduší

21.09.2021 16:33 Většina zemí Evropské unie dál překračuje limity koncentrace škodlivých látek v ovzduší, i když…

Náskok sociálních demokratů před CDU/CSU se pět dní před volbami snižuje

21.09.2021 16:25 Náskok Sociálnědemokratické strany Německa (SPD) před konzervativní unií CDU/CSU dosluhující…

Kampaň v Německu vrcholí. CDU/CSU vynesla jako poslední trumf Merkelovou

21.09.2021 14:52 Kampaň před nedělními parlamentními volbami v Německu vrcholí. Souboj o kancléřský úřad se nyní,…

Související:

Právě se děje

reklama