Putin zmrazil Poláky: Se smrtí Kaczyńského nemáme nic společného, bombu si hledejte ve Varšavě

Moskva - Prezident Vladimir Putin na své dnešní tiskové konferenci, ve které odpovídal na otázky akreditovaných novinářů, poslal Polákům jasný vzkaz. Podle něj nemají Rusové nic společného s pádem letadla s polskou delegací, který se odehrál u města Smolensk v roce 2010. Informaci přinesla agentura UNIAN.

Přidejte svůj názor 71 komentářů

Vladimir Putin, ruský prezident
doporučujeme

Prezident Ruské federace Vladimir Putin svolal na dnešek každoroční tiskovou konferenci, ve které bilancoval rok 2017. Zde dostal i otázku na vyšetřování událostí okolo polského vládního letu, který skončil tragickou smrtí prezidenta Lecha Kaczyńského a dalších vládních špiček.

Vladimir Putin nazval jakoukoli spojitost Ruska s tragédií jako nesmysl. "Otázka z Polska: kdy se vrátí do Polska ostatky letadla, které havarovalo u Smolensku? Polsko chce zveřejnit novou zprávu, existují indicie, že Rusko způsobilo tuto katastrofu," zněla podle serveru "Meduza.ru" otázka.

"To je nějaký nesmysl, pošetilost. K žádnému výbuchu nedošlo. A pokud ano, pak bombu naložili ve Varšavě. Tam si ji tedy hledejte," zněla odpověď Polákům z úst ruského prezidenta.

Připomeňme, že v srpnu přišla polská komise vyšetřující leteckou havárii u Smolenska s tvrzením, že levé křídlo vládního letounu nese stopy výbuchu. Tuto tezi podle komisařů podporuje zjištění, že křídlo stroje TU-154 bylo poničeno již před kontaktem se stromem, který předchozí vyšetřování označilo za klíčový okamžik pádu.

Tehdejší polský prezident Lech Kaczyński, jeho choť Maria a desítky dalších představitelů země zemřeli 10. dubna 2010 při havárii speciálu, který letěl z Varšavy do západoruské Katyně. Prezident a jeho tým tam měli uctít památku obětí katyňského masakru.

Loading...
Vstupte do diskuze (71)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU po brexitu? Anglicky mluvící země zmizí, jazyk zůstane

20.01.2020 08:41 Z očekávání, že po odchodu Británie z Evropské unie na konci ledna posílí v evropských institucích…

Brutální vražda v Londýně: Někdo ubodal tři lidi

20.01.2020 08:23 Britská policie vyšetřuje trojnásobnou vraždu, při které byli v noci na dnešek na východě Londýna…

Zoufale slabá EU? Prestižní server mluví o jednom ponížení za druhým

20.01.2020 00:01 NÁZOR - Začátek roku 2020 byl pro EU a novou Evropskou komisi obtížný, konstatuje editorial serveru…

Berlínská konference se vyslovila pro zbrojní embargo v Libyi

19.01.2020 21:06 Účastníci berlínské konference o Libyi se dnes dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama