Afrického uprchlíka rozzlobil kříž na vánočním stromku, zasahovat musela policie

Milán - Vánoční stromky zdobí náměstí velkých i menších měst po celém světě. Nikde však nejspíš nepočítají s tím, co se stalo včera v Miláně. Ve městě vyhlášeném především módou vylezl běženec z Afriky na vánoční strom. O co mu šlo? To vysvětlil italský server Il Giornale.

Vánoce, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle italského deníku nemohl jedenadvacetiletý uprchlík unést to, že na vrcholu vánočního stromku na náměstí Piazza Ducca d'Aosta poblíž Hlavního nádraží svítí kříž. Proto se mladík jal kříž sundat.

Jeho úmysly byly překaženy policejní jednotkou, který okamžitě zastavila pokus o narušení veřejného pořádku. Na otázku, proč chtěl na strom vylézt, poukázal na kříž, jenž zdobil vrchol stromku a řekl, že "to není v pořádku". Následně byl mládenec převezen na policejní stanici.

Tam italští mužové zákona zjistili, že muž narozený v Gambii má povolení k pobytu na území Itálie, které vydala oblastní pobočka Komise pro upchlíky. Zda byl mladík následně propuštěn na svobodu, či obviněn, italský deník neuvádí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama