Pravda o muslimské komunitě? Odmítají se integrovat s místními, tvrdí politik

Řím - Muslimská komunita v západní Evropě by do roku 2050 mohla narůst až třikrát bez ohledů na migraci, tvrdí studie Pew Research Center. Integrace je tak důležitější než kdy dřív, myslí si italský poslanec Guglielmo Picchi. Jenže začleňování nebude zas tak jednoduché, komunita o to totiž nestojí.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Muslimské ženy v hidžábu a nikábu
doporučujeme

Muslimové nyní tvoří zhruba 5 procent populace Evropské unie, je jich skoro 26 milionů ve 30 různých zemích na starm kontinentě. O to víc zarážející je, když Pew research center tvrdí, že jen malé procento migrantů utíká před násilím a válkou, zbytek do Evropy přišlo ze zcela jiných, většinou ekonomických důvodů.

"Do Evropy bude přicházet stále velké procento lidí. Už nebudou utíkat kvůli obavám o svou bezpečnost, budou přicházet, protože se doma mají špatně, protože v Evropě se žije dobře a protože si myslí, že je v Evropě vítáme. Lidé utíkající před chudobou se budou i nadále snažit o nelegální překročení hranic," domnívá se Picchi.

I bez jejich migrace však bude muslimská komunita v Evropě narůstat. Muslimská rodina má totiž v průměru mnohem více dětí než rodiny v jiných náboženstvích nebo mezi ateisty. "Lidé přicházející z rozvojových oblastí se stále spoléhají na vysoký počet potomstva. Jednak je to dáno tím, že v chudých oblastech je pravděpodobnost přežití do dospělého věku mnohem nižší, ale je v tom i kulturní aspekt. Mají za to, že čím větší rodina, tím lepší," myslí si Picchi.

Jenže to s sebou přináší i potíže, vysoký počet dětí je zátěží pro evropský sociální systém a zdravotní péči. Vzhledem k narůstajícím xenofobním náladám by podle expertů bylo nejlepší, kdyby se muslimové co nejrychleji začlenili. To se však na politické úrovni i mezi lidmi děje velmi pomalu a sám Picchi je vůči tomu skeptický.

"Musíme uchránit evropské hodnoty bezpečnost našich lidí, dětí. A k tomu vede nejrychlejší cesta bez integraci. Takže by to mělo být - buď přijmete naše pravidla, naši kulturu, nebo se vraťte domů. Ve skutečnosti to však není tak jednoduché," myslí si politik. Muslimové totiž sami o integraci nestojí, navíc je deportace příchozích velmi pomalá a obtížná.

Picchi taky dodává, že v ohrožení je zejména západní evropská kultura, protože uprchlíci o východní země nemají zájem a vůbec tam dobrovolně necestují. "Nemůže ovšem dopustit, abychom cokoliv ze své kultury ztratili. Nebudeme přeci měnit vlastní identitu jen kvůli tomu, aby to vyhovovalo nově příchozím," dodává Picchi.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Demoliční stroj z Česka v akci. V Prešově se bourá poničený panelák

16.12.2019 12:20 Deset dnů po explozi zemního plynu a následném požáru ve dvanáctipatrovém domě v Prešově na…

Klimatický balíček: Německá vláda a spolkové země se dohodly, cena CO2…

16.12.2019 10:58 Zástupci německé vlády se v noci na dnešek domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení…

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama