Do hotelu Ritz v Paříži vtrhli lupiči se sekyrami. Část milionové kořisti už policie zajistila

Paříž - Pětice zlodějů vtrhla do luxusního hotelu Ritz na pařížském náměstí Vendome kolem půl sedmé večer. Sekyrami rozbila několik výloh se šperky, které naházela do tašek, načež se dala na útěk. Část lupu v hodnotě nejspíše převyšující čtyři miliony eur (přes 100 milionů Kč) už je v rukou francouzské policie. Ta stále pátrá po zbylých klenotech a dvou z pěti pachatelů.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Francouzská policie
doporučujeme

Dva pachatelé po útěku zadním vchodem ujeli v autě a na motocyklu. Zbylí tři skončili ve vazbě, když je policisté zastavili za pomoci elektrických paralyzérů.

"Část kořisti se našla rozházená po zadržení třech z pěti domnělých lupičů," řekl jeden z vyšetřovatelů, aniž však určil hodnotu získaných šperků. Celkem měl podle odhadů lup hodnotu až 4,5 milionu eur (115 milionů Kč), přesná částka ale zatím stanovena nebyla.

Jednu tašku s ukradenými klenoty ztratil lupič ujíždějící na motocyklu. Další tašky s kořistí odvezl pachatel v automobilu poté, co je oběma zlodějům zbylí komplici házeli oknem. Inkriminované vozidlo se dnes našlo severně od Paříže v departementu Val d'Oise, doplnila AFP s odvoláním na zdroj blízký vyšetřování.

Dramatické události zastihly mnoho nic netušících hostů v klidném prostředí vyhlášeného hotelového baru Hemingway, kteří prchali před "velkým rámusem" do kuchyně či do sklepa. Někteří svědci uváděli, že slyšeli alespoň deset výstřelů a viděli jednoho zaměstnance hotelu zraněného. Podle pařížské policie ale k žádným újmám na zdraví nedošlo.

zdroj: YouTube

Francouzský ministr vnitra Gérard Collomb po zásahu bezpečnostních složek složil na twitteru poklonu místním policistům za jejich "chladnou hlavu, profesionalitu a schopnost rychlé reakce".

Krádež ale vyvolala pochybnosti o bezpečnostních opatřeních v jedné z nejprestižnějších čtvrtí světa a v samotném hotelu Ritz, kde cena za noc začíná na 1000 eurech (25.500 Kč).

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pohled do děsivé propasti. Toto nastane po brexitu, zní z Británie

15.11.2019 00:01 NÁZOR – Rozhodnutí společnosti Tesla nepostavit v souvislosti s brexitem ve Spojeném království…

EU se hemží nelegálními migranty. Podívejte se na statistiku, je alarmující

14.11.2019 23:14 Aktualizováno Mezi 3,9 a 4,8 miliony migrantů pobývalo na území Evropské unie a čtyř dalších evropských zemích v…

Německu došla trpělivost. Očkování povinně a pro všechny

14.11.2019 23:06 Poslanci německého Spolkového sněmu dnes po dlouhých diskusích schválili povinné očkování dětí…

I v Evropském parlamentu si včera připomněli pád Berlínské zdi

14.11.2019 20:38 Aktualizováno Německo a další země Evropské unie si od minulého týdne připomínají pád Berlínské zdi z roku 1989 a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama