Chceme Británii zpět v Evropské unii, ještě je čas změnit názor, tvrdí Tusk

Brusel - Donald Tusk, bývalý polský premiér a současný předseda Evropské rady, by byl rád, aby se Velká Británie neodtrhla od Evropské unie. Proč má k "brexitu" takový postoj? To vysvětlil dnes v Bruselu na zasedání Evropské komise. Zprávu zveřejnila mediální agentura AFP.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Donald Tusk
doporučujeme

"Pokud britská vláda zůstane u svého rozhodnutí vystoupit z Evropské unie, 'brexit' bude naplněn, se všemi svými negativními následky, v březnu příštího roku," začal dnes svůj projev na zasedání Evropské komise.

"To se však stane jen tehdy, pokud naši britští přátelé nezmění názor," řekl a připomněl výrok britského ministra pro výstup z EU Davida Davise o tom, že "demokracie přestane existovat tehdy, pokud přestane měnit lidem názory".

"Srdce všech lidí na evropském kontinentu nepodlehla žádné změně. Naše srdce vám zůstávají otevřena," uzavřel Tusk v naději, že ke změně rozhodnutí ostrovní země ještě může dojít.

Připomeňme, že dříve se proti "brexitu" vyslovila i řada britských politiků v čele s bývalým předsedou vlády Tony Blairem. 

"Děláme chybu, kterou svět není s to pochopit a kterou nám naše budoucí generace nikdy neodpustí. Rok 2018 je poslední možností, abychom se vyslovili, jestli naše budoucí vztahy s Evropou budou lepší než ty stávající," uvedl Blair v prohlášení na své internetové stránce.

Blair již dříve vyzýval k upuštění od "brexitu", ale podle britských anket jeho slova názor voličů nijak neovlivnila. Bývalý premiér ve svém textu zároveň vyzval současného předsedu Labouristické strany Jeremyho Corbyna, aby společně se svým seskupením proti "brexitu" bojoval.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Podívejte se na reportáž německé televize, která rozzuřila Andreje…

21.04.2019 12:20 Velký poprask tento týden způsobil reportážní a investigativní pořad německé veřejnoprávní televize…

Devastující a hrůzné. Celý svět ostře odsuzuje teroristické útoky na Srí…

21.04.2019 12:12 Aktualizováno Exploze v několika kostelech a hotelích na Srí Lance, které si dnes vyžádaly přes 180 mrtvých,…

Do evropských voleb promluví rozdílná pravidla i brexit

21.04.2019 10:23 Voliči z členských zemí Evropské unie budou za necelých pět týdnů rozhodovat o novém složení…

Londýn bojuje proti nelegální těžbě dřeva, vědci spustili unikátní projekt

21.04.2019 09:50 Ve staré laboratoři Královských botanických zahrad v Kew na západě Londýna vědci pilně pracují na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama