Tajemství kolem Putinova zdraví. Ruský prezident ruší cesty a projevy

Moskva - Ruský prezident Vladimír Putin zrušil nejspíše kvůli zdraví několik cest a vystoupení. Od doby svého nástupu do funkce po Borisi Jelcinovi budoval svůj obraz i co se týká perfektní kondice, jak fyzické, tak zdravotní. Co se s ním stalo?

Putin podstoupil tříkrálové koupání za šestistupňového mrazu
doporučujeme

Vladimír Putin zrušil pondělní návštěvu Soči, úterní vystoupení v Kremlu na diskuzi ohledně mikroelektroniky. Nezúčastnil se ani středečního fóra v Moskvě. Dokonce zrušil cestu na Dálný východ, kterou měl podniknout příští týden. Důvodem je totiž nemoc. U ruského prezidenta je to totiž neobvyklý jev, protože celou svou politickou kariéru působil velmi svěže. Několikrát se nechal fotografovat svlečený do půl těla, kde ukazoval svou vyrýsovanou postavu, nebo předváděl, jak plave ve velmi chladné vodě. 

Naposled se na veřejnosti ukázal na soutěži talentů v Kremlu, kde však bylo na ruském prezidentovi znát, že něco není v pořádku, protože jeho hlas prozradil, že zdravý rozhodně není. Deník Independent dokonce provázel Putina na zahraniční cestě na Sibiř, kde prezident působil nesoustředěně. V úterý proto vystoupil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, který nejdříve odmítl, že by byl Vladimír Putin vážně nemocný, nicméně připustil, že prezident je nachlazený. 

Kvůli Putinově chřipce mu bude uzpůsoben pracovní plán, aby tolik nedráždil své hlasivky. Ruský prezident se stal pro národ symbolem země. Nyní je mu však 65 a pro občany, kteří jej viděli plavat v ledové vodě, je nezvyklé nevidět jej aktivního v prezidentském úřadě. V roce 2012 nastala podobná situace, kdy se Putin na veřejnosti neobjevoval. Tehdy to bylo vysvětleno tím, že si ošetřoval staré sportovní zranění, o čemž však bylo přesvědčeno velmi málo lidí.

Independent se odkazuje na své blízké zdroje, které tvrdí, že Vladimír Putin v blízké době nezahájí prezidentskou kampaň před volbami, které jej čekají v polovině března tohoto roku. Ačkoli je ruský prezident horkým favoritem na získání dalšího šestiletého mandátu hlavy státu, u kritiků existují pochybnosti o tom, zda to zvládne i po zdravotní stránce.  

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chorvatsko hlásí rekordní nárůst nakažených, znovu se zavádí některá…

11.07.2020 21:58 Aktualizováno Chorvatsko dnes oznámilo svůj dosud nejvyšší denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem…

Polské Slezsko pátrá po pumě, bývalý voják s ní utekl do lesů

11.07.2020 19:21 Slezské vojvodství na jihu Polska sleduje intenzivní pátrání po pumě a jejím chovateli. Muž se se…

Francouzské ženy se bouří. Vadí jim jména některých nových ministrů

11.07.2020 18:52 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron se opět dostal do nemilosti. Po demonstracích Žlutých vest si…

Trzaskowski si stěžuje na nenávist i média. Televize ho má za kandidáta…

11.07.2020 14:04 V neděli se uskuteční napínavé druhé kolo polských prezidentských voleb, v nichž se ukáže, zda se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy