Kulturní šok? Migranti se v azylovém centru pokusili grilovat psa. U nás je to normální, hájili se

Řím – Itálií otřásá další skandál spojený s uprchlíky. Aktivisté na ochranu práv zvířat zuří kvůli tomu, že se migranti ubytovaní v přistěhovaleckém centru v jižním Itálii k večeři pokusili ugrilovat psa. Migranti se hájí tím, že tam, odkud pocházejí, to není nic neobvyklého.

Přidejte svůj názor 67 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Členové Carabinieri, italské vojenské policejní síly, museli v azylovém centru zasáhnout poté, co obdrželi výzvu od zaměstnankyně azylolvého centra. Ta byla svědkem scény, kdy 29letý nigerijský migrant chtěl upéct psa přímo v centru Vibo Valentie v italském regionu Kalábrie, píše server deníku il Quotidiano del Sud. 

Mužovi se podařilo psa stáhnout z kůže a naporcovat. Důstojníci ho zastavili ve chvíli, kdy se maso pokusil pro sebe a své přátele ugrilovat, Migranti policistům vysvětlovali, že taková praxe je „tam, odkud pocházejí, normální". 

Nigerijec navíc trval na tom, že psa nezabil, ale že ho našel mrtvého u cesty a tak se rozhodl ho grilovat. Incident také sváděl na neznalost italských zákonů zakazujících jíst kočky a psy.

Policie odvezla migranta do jiného uvítacího centra, které se nachází v bývalém hotelu Miragolfo v nedalekém městě Nicotera.

Právě Nigérie je země, odkud pochází nejvíce přistěhovalců pobývajících v Itálii. Na Nigerijce se v posledních dnech soustředí velká mediální pozornost. 

Objevují se například zprávy o rozšiřování „nemilosrdné“ nigerijské mafie na italské půdě. Navíc se o Nigerijsích hovoří v souvislosti s vraždou a rozsekáním těla 18leté italského dívky Pamely Mastropietrové.

Loading...
Vstupte do diskuze (67)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Labi se srazila česká nákladní loď s přívozem

17.06.2019 20:55 V Německu se na Labi srazily česká nákladní loď s přívozem pro auta. Rozhlasová a televizní stanice…

Britský ministr vnitra sestřelil Trumpa. Poslal ho do háje

17.06.2019 18:59 Americký prezident Donald Trump by měl přestat zasahovat do vnitropolitických otázek Británie a…

Daňové podvody? Tusk musel vypovídat ve vlasti, poslanci PiS ho grilovali

17.06.2019 18:17 Aktualizováno Bývalý polský premiér a současný předseda Evropské rady Donald Tusk dnes vypovídá jako svědek před…

Další dvě země v EU? Komise žádá začátek vstupních rozhovorů

17.06.2019 17:36 Evropská unie by měla co nejdříve zahájit přístupové rozhovory s Albánií a Severní Makedonií,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama