Kulturní šok? Migranti se v azylovém centru pokusili grilovat psa. U nás je to normální, hájili se

Řím – Itálií otřásá další skandál spojený s uprchlíky. Aktivisté na ochranu práv zvířat zuří kvůli tomu, že se migranti ubytovaní v přistěhovaleckém centru v jižním Itálii k večeři pokusili ugrilovat psa. Migranti se hájí tím, že tam, odkud pocházejí, to není nic neobvyklého.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Členové Carabinieri, italské vojenské policejní síly, museli v azylovém centru zasáhnout poté, co obdrželi výzvu od zaměstnankyně azylolvého centra. Ta byla svědkem scény, kdy 29letý nigerijský migrant chtěl upéct psa přímo v centru Vibo Valentie v italském regionu Kalábrie, píše server deníku il Quotidiano del Sud. 

Mužovi se podařilo psa stáhnout z kůže a naporcovat. Důstojníci ho zastavili ve chvíli, kdy se maso pokusil pro sebe a své přátele ugrilovat, Migranti policistům vysvětlovali, že taková praxe je „tam, odkud pocházejí, normální". 

Nigerijec navíc trval na tom, že psa nezabil, ale že ho našel mrtvého u cesty a tak se rozhodl ho grilovat. Incident také sváděl na neznalost italských zákonů zakazujících jíst kočky a psy.

Policie odvezla migranta do jiného uvítacího centra, které se nachází v bývalém hotelu Miragolfo v nedalekém městě Nicotera.

Právě Nigérie je země, odkud pochází nejvíce přistěhovalců pobývajících v Itálii. Na Nigerijce se v posledních dnech soustředí velká mediální pozornost. 

Objevují se například zprávy o rozšiřování „nemilosrdné“ nigerijské mafie na italské půdě. Navíc se o Nigerijsích hovoří v souvislosti s vraždou a rozsekáním těla 18leté italského dívky Pamely Mastropietrové.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko kvůli koronaviru výrazně zpřísňuje omezení, roušky budou povinné…

28.09.2020 19:36 Aktualizováno Slovensko od října kvůli šíření koronaviru zakáže až na výjimky konání hromadných akcí, včetně…

Lidská práva nejsou ideologie. 50 velvyslanců v Polsku podpořilo sexuální…

28.09.2020 18:41 Aktualizováno Velvyslanci padesátky zemí včetně Česka a zástupci mezinárodních organizací v Polsku vyjádřili v…

Katalánská krize ožívá. Sesazení premiéra Torry je bezprecedentní, řekl…

28.09.2020 17:12 Sesazení katalánského premiéra Quima Torry soudním rozhodnutím je bezprecedentní a jasné porušení…

Maďarsko nechá hranice zavřené i v říjnu, výjimka pro občany V4 platí

28.09.2020 16:42 Maďarsko nechá hranice kvůli koronaviru zavřené i v říjnu, oznámil dnes ministr zahraničí Péter…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama