Při protestech proti ultrapravici v Bologni bylo zraněno sedm lidí

Bologna – V Bologni na severu Itálie se dnes dvakrát střetly bezpečnostní složky a demonstranti, kteří protestovali proti mítinku krajně pravicové strany Nová síla (FN).

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Italská policie
doporučujeme

Z náměstí, kde měl večer vystoupit lídr FN Roberto Fiore, odpoledne policejní těžkooděnci vytlačili asi 100 příznivců levice. Zdravotníci museli ošetřit čtyři studenty, kteří byli zasaženi policejními obušky. Jeden policista byl zraněn lehce.

Skupina demonstrantů protestovala vsedě na náměstí Piazza Galvani (Galvaniho náměstí) v centru města, které ANSA označila za tradičně levicové. Ke střetům došlo, když se policie snažila demonstranty z náměstí vytlačit.

Večer se pak antifašistický pochod snažil proniknout k dějišti mítinku, pořádkové síly jej ale zastavily vodními děly a slzným plynem, napsal deník La Repubblica.

Od 19:30 SEČ se pak na Galvaniho náměstí konal předvolební mítink Roberta Fioreho, jehož strana vystupuje proti přistěhovalcům nebo proti potratům či sňatkům osob stejného pohlaví. FN vznikla v roce 1997 a od té doby nezískala nikdy žádný mandát v parlamentu.

Na dalších dvou náměstích, vzdálených od dějiště mítinku ultrapravice vzdušnou čarou méně než 200 metrů, se večer sešli příznivci antifašistických iniciativ. Dav asi tisíce lidí se pak snažil přejít na Galvaniho náměstí, cestu mu ale zastoupila policie, která pochod rozehnala obušky, vodními děly a slzným plynem.

Ještě kolem poledne se odehrál menší incident během zasedání městské rady, které narušila skupinka aktivistů s transparentem "městská rada pomáhá fašistům". Dva aktivisté při následném zásahu strážníků utrpěli zranění.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak to bude s brexitem? Johnson a Hunt se střetli v televizním duelu

16.07.2019 07:33 Oba kandidáti na příštího britského premiéra odmítli takzvanou irskou pojistku, která má za cíl…

Bude Británie islámskou zemí? Počet křesťanů klesá, počet muslimů roste

15.07.2019 22:31 Aktualizováno Ve Velké Británii klesá počet lidí, kteří se identifikují jako křesťané. Naopak roste počet těch,…

Ve Španělsku krachla jednání o koalici. Země míří k předčasným volbám

15.07.2019 22:29 Šéf španělských socialistů a úřadující premiér Pedro Sánchez dnes ohlásil neúspěšný konec rozhovorů…

Británie se bouří proti Trumpovi. Podle Johnsona i Hunta jsou jeho výroky…

15.07.2019 22:16 Oba kandidáti na funkci britského premiéra se dnes v debatě shodli, že urážlivé poznámky amerického…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama