Při protestech proti ultrapravici v Bologni bylo zraněno sedm lidí

Bologna – V Bologni na severu Itálie se dnes dvakrát střetly bezpečnostní složky a demonstranti, kteří protestovali proti mítinku krajně pravicové strany Nová síla (FN).

Italská policie
doporučujeme

Z náměstí, kde měl večer vystoupit lídr FN Roberto Fiore, odpoledne policejní těžkooděnci vytlačili asi 100 příznivců levice. Zdravotníci museli ošetřit čtyři studenty, kteří byli zasaženi policejními obušky. Jeden policista byl zraněn lehce.

Skupina demonstrantů protestovala vsedě na náměstí Piazza Galvani (Galvaniho náměstí) v centru města, které ANSA označila za tradičně levicové. Ke střetům došlo, když se policie snažila demonstranty z náměstí vytlačit.

Večer se pak antifašistický pochod snažil proniknout k dějišti mítinku, pořádkové síly jej ale zastavily vodními děly a slzným plynem, napsal deník La Repubblica.

Od 19:30 SEČ se pak na Galvaniho náměstí konal předvolební mítink Roberta Fioreho, jehož strana vystupuje proti přistěhovalcům nebo proti potratům či sňatkům osob stejného pohlaví. FN vznikla v roce 1997 a od té doby nezískala nikdy žádný mandát v parlamentu.

Na dalších dvou náměstích, vzdálených od dějiště mítinku ultrapravice vzdušnou čarou méně než 200 metrů, se večer sešli příznivci antifašistických iniciativ. Dav asi tisíce lidí se pak snažil přejít na Galvaniho náměstí, cestu mu ale zastoupila policie, která pochod rozehnala obušky, vodními děly a slzným plynem.

Ještě kolem poledne se odehrál menší incident během zasedání městské rady, které narušila skupinka aktivistů s transparentem "městská rada pomáhá fašistům". Dva aktivisté při následném zásahu strážníků utrpěli zranění.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci: Rusko se chová hloupě, jeho vakcína může vše zhoršit. Z dobrého…

12.08.2020 11:07 Rusko oznámilo, že jako první země na světě schválilo vakcínu proti novému typu koronaviru.…

V Bruselu jsou ode dneška povinné roušky na veřejných místech

12.08.2020 10:22 V Bruselu ode dneška platí povinnost zakrývat si nos a ústa na všech veřejných prostranstvích.…

Covid-19: V Německu rychle přibývá nových případů, ministr je skeptický…

12.08.2020 08:51 Aktualizováno V Německu začal po třech dnech opět strměji růst počet nově odhalených případů nákazy koronavirem,…

Vyvracíme dezinformace: Protestů v Berlíně se nezúčastnil milion lidí,…

11.08.2020 22:29 Aktualizováno Na sociálních sítích koluje v posledních dnech tvrzení, podle kterého protestovalo na začátku srpna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama