Migrant v Německu ubodal patnáctiletou dívku. Lékařské testy prozradily alarmující věci

Berlín - Afghánský žadatel o azyl, který v minulém roce v německém městě Kandel ubodal patnáctiletou Miu, není mladistvý. Pravděpodobně je mu nejméně 20 let, ukázala nová lékařská práva.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Německá vlajka
doporučujeme

Státní zástupce oblasti Landau oznámil, že migrant, který v prosinci prohlašoval, že je mu jen 15 let, má pravděpodobně spíše 20 let nebo více. Tvrdí to zpráva lékařů, která byla založena na rentgenovém vyšetření rukou, zubů a dalších částí jeho těla rentgenovým vyšetřením, píše list Die Welt.

Přestože lékařský test ukázal, že afghánský žadatel o azyl je dospělý, bude dál souzen jako mladistvý. Maximální trest, který může jako mladistvý dostat, je 15 let vězení. V případě, že by byl souzen jako dospělý, by mohl za mřížemi skončit na doživotí.

Afghánec přišel do Německa v roce 2016 bez jakékoli identifikace a tvrdil, že je nezletilý - stejně jako mnoho jiných migrantů, kteří byli později odhaleni jako dospělí.

Dne 27. prosince byl zatčen za ubodání 15leté Mii, ke kterému došlo v místní lékárně. Útočník je považován za bývalého přítele dívky. Podle vyšetřovatelů byl motivem vraždy zřejmě hádka a následný rozchod - 15letá dívka už s ním údajně chodit nechtěla.

Podobný případ se stal také v německém Freibergu. Studentka Maria Ladenburgerová byla znásilněna a zavražděna afghánským migrantem Husseinem Khavarim. I on tvrdil, že je mladistvý, ale brzy přiznal, že je dospělý. Jeho otec později prohlásil, že je mu 33 let .

Tyto dva případy jsou jedním z důvodů, proč někteří politici i část veřejnosti požadují věkové testy migrantů, u kterých panují pochybnosti, zda jsou skutečně mladiství. Motivovaly také nově zahájenou kampaň zaměřenou proti násilí migrantů na ženách. Hnutí #120dB získalo jméno podle intenzity hluku kapesního alarmu, který má ženy chránit před znásilněním.

Loading...
Vstupte do diskuze (32)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzský doktor navrhnul test léčby na Afričanech. Po kritice se omluvil

03.04.2020 21:53 Šéf oddělení intenzivní péče pařížské Cochinovy nemocnice Jean-Paul Mira se dnes musel omluvit za…

Ve Francii podlehlo nemoci COVID-19 již přes 6500 lidí

03.04.2020 21:11 Ve Francii podlehlo již 6507 lidí nemoci COVID-19. Ve francouzských nemocnicích zemřelo za…

Itálie hlásí 766 mrtvých s koronavirem, nakažených je skoro 120 000

03.04.2020 20:33 V Itálii zemřelo za poslední den 766 pacientů s koronavirem, mrtvých je tak od začátku epidemie už…

Na řecko-turecké hranici zemřeli během krize dva migranti

03.04.2020 18:53 Při střetech na turecko-řecké hranici, kterou se v týdnech na přelomu února a března pokoušely…

Související:

Právě se děje

Další zprávy