Princ William navštíví Izrael, jako vůbec první člen britské královské rodiny

Londýn - Princ William se oficiálně vydá do Izraele a palestinských území. Žádný člen britské královské rodiny ještě oficiálně židovský stát od jeho založení v roce 1948 nenavštívil. Princ Charles se v roce 2016 zúčastnil pohřbu bývalého izraelského prezidenta Šimona Perese jako soukromá osoba.

Přidejte svůj názor

Princ William a jeho žena Kate
doporučujeme

Zahraniční cestu William podnikne na žádost britské vlády, která považuje okupaci palestinských území Izraelem za nelegální. "Kromě toho v létě zavítá také do Jordánska", oznámil dnes Kensingtonský palác, aniž uvedl přesné datum cesty. Vévodkyně Kate podle všeho svého muže na letní cestě doprovázet nebude. Na konci března či začátku dubna by měla Williamovi porodit už třetího potomka.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu označil chystanou návštěvu za "historickou". William podle něj bude v jeho zemi "přijat s velkými sympatiemi".

Izraelský list Haarec upozornil na fakt, že v tiskové zprávě v hebrejštině Kensingtonský palác hovoří o "palestinské správě", na twitteru ale informoval o návštěvě "okupovaných palestinských území".

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Portugalský parlament schválil eutanazii a asistovanou sebevraždu

20.02.2020 20:54 Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou…

Summit EU přerušen. Michel chce bilaterální jednání

20.02.2020 20:49 Dnešní mimořádný summit Evropské unie o rozpočtu pro období 2021-2027 předseda Evropské rady…

Slovenský parlament opět funguje, skupina poslanců po dvou dnech ukončila…

20.02.2020 19:33 Aktualizováno Obstrukce části slovenských poslanců, kteří v parlamentu na protest proti projednávání návrhů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama