Teroristický obsah musí z internetu zmizet do hodiny, požaduje eurokomise

Brusel - Podle Evropské komise by měly internetové společnosti ze svých systémů do hodiny od oznámení odstranit obsah související s terorismem. Členské státy EU by ze své strany měly zajistit, že mají dostatečné prostředky k rychlému odhalování takového obsahu.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ilustrační foto

Firmy jako je Facebook, Twitter, YouTube nebo Google by také měly samy podobný obsah aktivně vyhledávat, včetně pomocí automaticky fungujících nástrojů. Komise dnes zároveň dala firmám i členským zemím EU tři měsíce na to, aby oznámily kroky, které v této věci podnikly.

"V boji proti Islámskému státu nastal velký pokrok. Oni ale stále využívají internet k šíření své jedovaté propagandy," upozornil dnes komisař odpovědný za bezpečnostní unii Julian King. Znovu používány jsou podle něj opakovaně archivní materiály, vzniká ale i nový obsah související třeba s útoky v Evropě z poslední doby.

"Internetové společnosti mají jasnou a klíčovou roli. Proto dáváme několik jasných operačních cílů, které chceme, aby firmy splnily," dodal komisař.

Dnešní doporučení komise dává také firmám půl roku na splnění dalších kroků, které souvisejí s odstraňováním jiného nelegálního obsahu. Také v tomto případě jde o aktivnější přístup, zlepšení využívaných nástrojů, pomoc menším firmám či užší spolupráci s úřady i mezi společnostmi navzájem.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Manifestace „žlutých vest" slábne? Počet demonstrantův je nižší, střety a…

15.12.2018 13:59 Páté dějství. Napětí a zvýšená nervozita nadále provázejí pátý víkend manifestací „žlutých vest" v…

Brexitová dohoda je mrtvá? Vláda se rozdělila na tři tábory, píšou The…

15.12.2018 12:34 Většina členů britské vlády považuje brexitovou dohodu premiérky Theresy Mayové za mrtvou a…

Napomáhal stovkám vražd? Proces s bývalým dozorcem SS přerušen, selhávají…

15.12.2018 12:24 Proces proti pětadevadesátiletému bývalému dozorci SS z někdejšího koncentračního tábora Stutthof…

V Paříži opět protestují žluté vesty, tisíce policistů v pohotovosti

15.12.2018 12:13 Aktualizováno Na pařížské třídě Champs-Élysées se dnes dopoledne k protivládním protestům sešlo asi 1000 členů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama