Teroristický obsah musí z internetu zmizet do hodiny, požaduje eurokomise

Brusel - Podle Evropské komise by měly internetové společnosti ze svých systémů do hodiny od oznámení odstranit obsah související s terorismem. Členské státy EU by ze své strany měly zajistit, že mají dostatečné prostředky k rychlému odhalování takového obsahu.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Firmy jako je Facebook, Twitter, YouTube nebo Google by také měly samy podobný obsah aktivně vyhledávat, včetně pomocí automaticky fungujících nástrojů. Komise dnes zároveň dala firmám i členským zemím EU tři měsíce na to, aby oznámily kroky, které v této věci podnikly.

"V boji proti Islámskému státu nastal velký pokrok. Oni ale stále využívají internet k šíření své jedovaté propagandy," upozornil dnes komisař odpovědný za bezpečnostní unii Julian King. Znovu používány jsou podle něj opakovaně archivní materiály, vzniká ale i nový obsah související třeba s útoky v Evropě z poslední doby.

"Internetové společnosti mají jasnou a klíčovou roli. Proto dáváme několik jasných operačních cílů, které chceme, aby firmy splnily," dodal komisař.

Dnešní doporučení komise dává také firmám půl roku na splnění dalších kroků, které souvisejí s odstraňováním jiného nelegálního obsahu. Také v tomto případě jde o aktivnější přístup, zlepšení využívaných nástrojů, pomoc menším firmám či užší spolupráci s úřady i mezi společnostmi navzájem.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pakt CDU s protiuprchlickou AfD? V Německu se vyrojily divoké spekulace

24.06.2019 13:05 Předsedkyně německých vládních křesťanských demokratů (CDU) Annegret Krampová-Karrenbauerová si…

Ukrajinec omdlel v práci, polská šéfová ho nechala umřít v lese

24.06.2019 11:16 Ukrajinský dělník Vasyl Čornej omdlel při práci v polském podniku na výrobu rakví. Jeho polská…

Češi toho mají dost. Svrhnou premiéra? Evropská média propírají protest na…

24.06.2019 10:44 Aktualizováno Podezření vůči premiérovi Andreji Babišovi jsou tak závažná, že by do jejich vyšetření měl přerušit…

Slovenský tisk zostra komentuje protest proti Babišovi, došlo i na Zemana

24.06.2019 09:43 Nedělní demonstrace v Praze proti premiérovi Andreji Babišovi a za nezávislost justice byla patrně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama