Mladík si za útoky kyselinou v Británii odsedí 10,5 roku

Londýn - Britský soud dnes vynesl verdikt nad sedmnáctiletým chlapcem, který loni v červenci zaútočil kyselinou na šest lidí. Má si odsedět deset a půl roku. Počet útoků kyselinou v Británii se v posledních dvou letech rapidně zvýšil. Vláda před časem omezila obchodování s kyselinou sírovou a zakázala její prodej dětem.

Přidejte svůj názor

Velká Británie

Motivem mladíkova činu byla snaha připravit napadené o jejich motorky, informovala agentura Reuters. Kdyby se John nepřiznal a kdyby jej soud soudil jako dospělého, dostal by mladík podle soudce trest nikoliv deset a půl, ale dvacet dva let za mřížemi.

Sedmnáctiletý Derryck John loni v červenci během jediného večera chrstnul kyselinu na hledí helem šesti lidí. Snažil se své oběti oslepit, aby jim mohl ukrást jejich motorky. Ve dvou případech se mu napadené podařilo oloupit.

John ke svým obětem přijížděl spolu s další osobou na mopedu, dopadnout se ho podařilo díky záběrům z kamer na čerpací stanci, kde si zvedl hledí helmy. Řidiče mopedu se ale policistům vypátrat nepodařilo.

"Jedna z obětí přišla o třicet procent zraku, který se jí nikdy nevrátí, někteří další napadení popisovali pronikavou bolest a pálení a kvůli následkům svého zranění byli nuceni opustit svou práci," uvedl u soudu prokurátor Ramesh Patel. "Pokud by neměli na hlavě helmy, byla by zranění všech obětí mnohem vážnější," dodal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Londýně burácí obří demonstrace. Lidé volají po novém referendu o brexitu

20.10.2018 16:24 Aktualizováno Desetitisíce Britů se dnes na demonstraci v Londýně hlasitě domáhají referenda o dohodě o odchodu…

Slovensko na kordy s Vietnamem, pohrozilo zmrazením vztahů

20.10.2018 12:27 Slovensko pohrozilo zmrazením vztahů s Vietnamem kvůli únosu bývalého vietnamského komunistického…

Vyloďovací centra pro uprchlíky? Severoafrické země smetly plán EU

20.10.2018 08:53 Libye a sousedící země na severu Afriky nesouhlasí s plánem EU zřídit na jejich území "vyloďovací…

Na posmrtné album rockera Hallydaye se ve Francii čekaly fronty

20.10.2018 04:45 Stovky fanoušků čekaly v noci na dnešek před francouzskými hudebními obchody na posmrtné album…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama