Deportovaný Afghánec se nelegálně vrátil do Evropy a znásilnil mladou dívku. Byla pro vás jednorázová sexuální hračka, káral ho soudce

Londýn - Neúspěšný žadatel o azyl, který byl v roce 2010 deportován do Afghánistánu, se minulý rok se vrátil přes Itálii do velké Británie. Nyní byl uvězněn kvůli znásilnění osmnáctileté dívky, kterou považoval za „jednorázovou sexuální hračku". Informují o tom britská média.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Masud Wakili (27) se před devíti měsíci pokusil požádat o azyl v Itálii. Podle jeho obhájce však Afghánce italské úřady odmítly, že kvůli tomu, že už byl zaregistrovaný v systému Spojeného království.

V noci 9. září 2017 - jen pár měsíců po nelegálním návratu do Velké Británie - Wakili podle obžaloby napadl v centru města Coventry teenagerku. Nejprve si s ní začal povídat. Navzdory tomu, že mladá žena už byla viditelně opilá, koupil ji dvojitou vodku a kolu, pak ji odvezl do bytového domu a znásilnil ji na schodišti.

List The Times uvádí, že neúspěšný žadatel o azyl dívku „úmyslně políbil" před bezpečnostní kamerou v blízkosti bytů, aby se zdálo, ž souhlasila se sexuální aktivitou. Video ale také ukázalo, že „byla tak opilá, že se musela přidržovat stěn, aby nespadla“.

Poté, co byl shledán vinným ze znásilnění, odsouzen na osm let vězení a doživotně registrován jako sexuální násilník, jeho obhájce Richard Davenport prohlásil: „Nebylo zde žádné významné plánování. Bylo to náhodné setkání a byla to ona, kdo objednával nápoj, řekla také, že on vypil polovinu.“

Soudce Anthony Potter poznamenal, že dívka byla v době útoku nejen pod vlivem alkoholu, ale že také trpí problémy srovnatelnými s poruchou autistického spektra. „Bylo vám jasné, že je zranitelná, a to nejen kvůli nápoji, který měla, ale také kvůli jejímu zjevnému postižení,“ řekl útočníkovi.

„Vy jste ji odvezl do bytového domu, kde žil váš přítel," řekl soudce Potter. „Jakmile vstoupila do výtahu, spadla kvůli kombinaci opilosti a únavy. Vy jste se naštval, zvedl ji a pak ji vytáhl z výtahu. Ani jste ji neodvedl do bytu svého přítele, vzal jste si ji na opuštěném schodišti,“ konstatoval.

„Navzdory skutečnosti, že vám řekla, že má přítele a že s ním byla často komunikovala, rozhodl jste se s ní mít sexuální styk - a to bez ohledu na její přání,“ řekl také soudce, který poznamenal, že žena musela téměř okamžitě odpadnout kvůli alkoholu, protože si na setkání s násilníkem příliš nepamatuje.

„Zaujal jste k ní postoj, jako by byla jednorázová sexuální hračka,“ dodal soudce s tím, že to útočník prokázal ve chvíli, kdy dívku nechal po činu na místě ležet.

Očekává se, že Afghánec bude deportován poté, co si v Británii odsedí svůj trest.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílenství kvůli Gretě. Vyvolala chaos v Lisabonu i Madridu, zasahovala…

06.12.2019 16:28 Do Madridu dnes z Lisabonu vlakem dorazila švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Ve…

Sjezd SPD definitivně rozhodl. V čele strany jsou dva odpůrci Merkelové

06.12.2019 16:22 Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se dnes stali členka Spolkového sněmu z…

Jak zastavit vlnu uprchlíků? Von der Leyenová vyrazí jednat do Afriky

06.12.2019 16:09 Vyšší výdaje na rozvojovou pomoc třetím zemím patří k zásadním plánům nové předsedkyně Evropské…

Výbuch plynu v paneláku v Prešově: Pět mrtvých, dál hrozí zřícení domu

06.12.2019 15:59 Aktualizováno Nejméně pět lidí zemřelo v Prešově na východním Slovensku při dnešní explozi plynu ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama