Bojíme se muslimů i Afričanů, vzkazují obyvatelé EU svým lídrům

Brusel - Velký průzkum, který se uskutečnil ve všech 28 státech Evropské unie (EU), odhalil, že obyvatelé osmadvacítky cítí obrovské znepokojení kvůli nelegální migraci. Více než tři čtvrtiny občanů EU uvedly, že vnější hranice Evropy by měly být lépe chráněny. Většina Evropy není spokojena s tím, jak Brusel zvládá imigrační krizi, zjistila studie

Přidejte svůj názor 60 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Do rozsáhlého únorového průzkumu, který provedla nadace Project 28, se zapojily tisíce dospělých občanů ze všech členských zemí EU. Výsledky ukázaly, že napříč státy existují velmi podobné názory na nebezpečí spojené s nekontrolovatelným přistěhovalectvím. Například více než tři čtvrtiny (78%) občanů EU věří, že by vnější hranice Evropy měly být lépe chráněny.

Jak poukazuje server Spectator, nejvíce do očí bijícím výsledkem průzkumu je fakt, že existuje taková mimořádná shoda kolem otázky přistěhovalectví „Zatímco v každém z 28 členských států existují četné politické rozdíly, nelze říci, že by tyto rozdíly panovaly i v otázce migrace, hranic a bezpečnosti," poznamenal server, který ze studie cituje.

Průzkum ukázal, že zatímco 78 procent všech Evropanů se domnívá, že nelegální přistěhovalectví do jejich země je problémem, v každé evropské zemi je více občanů, kteří tvrdí, že jde o „vážný problém", než těch, kteří tvrdí, že to není problém nebo není to velmi vážný problém.

Evropané také vyjádřili znepokojení nad vyhlídkou, že na kontinent přijde průběhu příštích deseti let velké množství migrantů z Afriky, 68 procent dotázaných říká, že se buď „velmi bojí“ nebo „se mírně bojí“ takového scénáře.

Za další problém Evropané považují rychlý růst populace muslimů v Evropě, 70 procent lidí věří, že rostoucí muslimská populace je problém a pouhých 8 procent tvrdí, že vůbec není hrozbou.

Většina Evropanů je přesvědčena, že příliv imigrantů do jejich zemí zvýší míru kriminality i hrozbu terorismu. Více než polovina občanů (57 procent) uvedla, že příliv imigrantů změní kulturu jejich země.

Změnilo se také vnímání migrace, většina Evropanů je nyní přesvědčena o tom, že většina migrantů je do Evropy přitahována faktory jako je ekonomika a sociální výhody EU.

Přistěhovalectví je na druhé straně také vnímáno jako uvalení velké ekonomické zátěže na členské státy EU, přičemž 73% respondentů říká, že vypořádání se s imigrací bude představovat „obrovskou finanční zátěž" pro země přijímající běžence. Pouze 17 procent věří, že náklady spojené s přistěhovalectvím nebudou „obrovské".

Loading...
Vstupte do diskuze (60)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílenství kvůli Gretě. Vyvolala chaos v Lisabonu i Madridu, zasahovala…

06.12.2019 16:28 Do Madridu dnes z Lisabonu vlakem dorazila švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Ve…

Sjezd SPD definitivně rozhodl. V čele strany jsou dva odpůrci Merkelové

06.12.2019 16:22 Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se dnes stali členka Spolkového sněmu z…

Jak zastavit vlnu uprchlíků? Von der Leyenová vyrazí jednat do Afriky

06.12.2019 16:09 Vyšší výdaje na rozvojovou pomoc třetím zemím patří k zásadním plánům nové předsedkyně Evropské…

Výbuch plynu v paneláku v Prešově: Pět mrtvých, dál hrozí zřícení domu

06.12.2019 15:59 Aktualizováno Nejméně pět lidí zemřelo v Prešově na východním Slovensku při dnešní explozi plynu ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama