Potravinová banka v Essenu bude opět přijímat cizince

Essen - Potravinová banka v německém Essenu opět přijímá cizince jako nové zákazníky. Banka je jednou ze zhruba 930 poboček organizace Tafel, která se v polovině ledna rozhodla, že neumožní registraci dalším cizincům. Vyvolala tak tehdy bouřlivou debatu.

Potraviny
doporučujeme

Opatření, že banka začne opět přijímat cizince, vstoupí v platnost dnes, řekl podle agentury DPA šéf potravinové banky Jörg Sartor. O podrobnostech rozhodnutí má být informováno všech 11 pracovišť essenské potravinové banky.

Organizace Tafel nechtěla dávat potraviny cizincům, protože mladí muži z řad migrantů tvoří stále větší podíl příjemců její pomoci a kvůli nim se potravinovou banku bojí navštěvovat důchodci a ženy samoživitelky.

Například kancléřka Angela Merkelová takovou "kategorizaci" lidí odmítla. Neznámí pachatelé na vůz essenské potravinové banky dokonce nastříkali nápis "nacisté". Průzkum veřejného mínění pro deník Bild však ukázal, že 52,5 procenta Němců kancléřčinu kritiku na adresu potravinové banky nechápe.

Podle sociálních organizací by se politici měli ptát především na to, proč v době hospodářského růstu a rekordní zaměstnanosti musí pomoci potravinových bank využívat kolem 1,5 milionu lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nizozemský premiér odsoudil zločinné násilí na protestech

25.01.2021 12:17 Nizozemský premiér Mark Rutte dnes odsoudil "zločinné násilí", které provázelo víkendové…

ONLINE: Reprodukční číslo v Česku dál roste, přibylo 2376 nakažených. Na…

25.01.2021 12:14 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES zůstává třetí den na 69 bodech, ve čtvrtém z pěti stupňů rizika…

EU kritizuje zatýkání v Rusku, část států žádá sankce

25.01.2021 10:36 Evropská unie je vážně znepokojena masovým zatýkáním po víkendových protestech v Rusku a v…

Biden prý dnes opět zakáže cesty do USA z Schengenu

25.01.2021 07:56 Americký prezident Joe Biden dnes prodlouží platnost zákazu cest do USA z 26 zemí schengenského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama