Žena si odmítla sundat z hlavy šátek, pak začalo peklo. Stovky policistů krotí pouliční nepokoje ve Francii + VIDEO

Toulouse – Francouzská policie musí krotit výtržnosti v Toulouse. Mládež ze sociálně slabé oblasti dvě noci po sobě útočila na policisty, zapalovala auta i odpadky. Nepokoje ve čtvrti Mirail, která je nechvalně proslulá vysokou kriminalitou i tím, že byla domovem řady džihádistů, zřejmě vyvolala smrt muže z místním vězení a policejní kontrola ženy zahalené šátkem, píše agentura AFP.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Policie Francie

Při asi čtyřhodinových nepokojích, ke kterým došlo v neděli v noci, gangy házely kameny na místní policejní stanici a zapálily asi 10 automobilů. Násilí pak pokračovalo i v pondělí večer. Výsledkem je 18 zatčených výtržníků.

„Bezpečnostní síly byly v pohotovosti celou noc a provedly 18 zatčení za násilí, žhářství a urážky," uvedl v prohlášení zástupce místní policie Pascal Mailhos.

zdroj: YouTube

Nepokoje v oblasti byly zřejmě rozdmýchány smrtí místního muže v nedalekém vězení Seysses, ke kterému došlo v sobotu. Objevily se prý spekulace, že za jeho smrt jsou zodpovědní strážní. V tomto případu právě probíhá soudní vyšetřování, uvedli místní žalobci a dodali, že pitva zjistila, že příčinou smrti byla sebevražda.

Místní policejní šéf Arnaud Bavois také dodal, že v neděli ještě více zvýšila napětí kontrola totožnosti zahalené ženy v poté, co odmítla polici ukázat své doklady. Zahalování obličeje je ve Francii nelegální. Žena ale odmítla závoj sundat a údajně začala křičet o pomoc. Proto byla zatčena a posazena do policejního vozidla.

Krátce poté přišlo přibližně 30 místních obyvatel a napadlo policii, při střetu byl zraněn jeden důstojník. Důstojníci ustoupili a vytáhli na násilníky zbraně i slzný plyn. Celkem při nepokojích shořelo 15 automobilů. V terénu bylo nasazeno 200 policistů, kteří použili asi 300 granátů se slzným plynem.

Oblasti Mirail v Toulouse je známá díky obchodování s drogami a vysoké kriminalitě. Podle policie jde o problémový region, který byl označen jako prioritní oblast. Policisté se navíc domnívají, že zřejmě existuje souvislost mezi těmito nepokoji a nepokoji v Bellefontaine a sousedním okrese Reynerie, které vypukly o něco později.

Vstupte do diskuze (27)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Loď Aquarius zachránila 11 migrantů u Libye. Teď hledá přístav

21.09.2018 00:40 Řím - U libyjských břehů loď Aquarius dnes ráno zachránila 11 migrantů a hledá přístav k jejich…

Halal maso může nést označení biovýrobek, doporučil advokát soudu EU

20.09.2018 20:55 Aktualizováno Lucemburk - Maso zvířat zabitých v rituálních porážkách (takzvané halál maso) může nést označení…

Nápor uprchlíků? Trump navrhl Španělsku postavit přes Saharu zeď

20.09.2018 20:36 Aktualizováno Madrid - Americký prezident Donald Trump před časem navrhl, aby Španělsko problém s migrací z…

Blamáž v Salisbury: Žádný novičok v restauraci, dvojice mystifikovala celý…

20.09.2018 18:45 Londýn - Úmyslná mystifikace je patrně jednou z linií vyšetřování případu nevolnosti dvou hostů v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama