Facebook zvýší v Británii transparentnost reklam

Londýn - Společnost Facebook přijme nová opatření, aby do června letošního roku zvýšila v Británii transparentnost reklam na své sociální síti. Mediálnímu výboru britského parlamentu to dnes sdělil technologický ředitel Facebooku Mike Schroepfer. Přislíbil zároveň, že díky novým opatřením bude politická reklama jasně označená.

Přidejte svůj názor

Facebook

Politická reklama tvoří podle Schroepfera jen velmi malou část reklamního sdělení, které se objevuje na facebooku, a rozhodnutí přijmout opatření, která ji učiní transparentnější, "nemá nic společného s penězi či příjmy".

U politických reklam bude podle něj muset být nejpozději od června v Británii jasné, kdo za ně zaplatil. Uživatelé budou mít i přístup k reklamám všech politických skupin, nejen těch, o kterých se bude Facebook na základě chování na sociální síti domnívat, že jsou jim názorově bližší.

Britští poslanci si Schroepfera pozvali mimo jiné v souvislosti s kauzou kolem firmy Cambridge Analytica, která získala data uživatelů ze zhruba 87 milionů účtů na facebooku. Údajně je používala při tvorbě softwarových nástrojů pro volební kampaně.

"Chtěl bych zopakovat slova našeho ředitele Marka Zuckerberga: To, co se stalo s Cambridge Analytica, představuje porušení důvěry a je nám to velmi líto," uvedl Schropefer. Zdůraznil přitom, že Facebook podniká kroky, aby své chyby napravil.

V Británii má sociální síť Facebook asi 40 milionů aktivních uživatelů měsíčně. To představuje zhruba 60 procent celkové populace Británie.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zpěvák Chris Brown byl zatčen v Paříži, je podezřelý ze znásilnění

22.01.2019 19:59 Aktualizováno Policie v Paříži v pondělí zatkla amerického zpěváka Chrise Browna poté, co na něj 24letá žena…

Oficiálně stanovený minimální důchod? Polsko zavádí příspěvky pro…

22.01.2019 18:08 Polské ženy, které vychovaly čtyři a více dětí a nechodily kvůli tomu do práce, budou nově dostávat…

Zloději vyloupili banku nedaleko prezidentského paláce v Paříži, jsou na…

22.01.2019 17:07 Francouzská policie zahájila rozsáhlé pátrání po několika podezřelých, kteří dnes za bílého dne…

S uprchlíky se zachází jako s trestanci? V Německu to vře kvůli mladistvým…

22.01.2019 16:55 Němečtí lékaři už loni odmítli požadavky týkající se povinných rentgenových testů věku u…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama