Sexuální výchova pro migranty? Švédsko zaplatí miliony, prý je to nezbytně nutné

Stockholm – Švédska vláda investuje 3,7 milionu švédských korun (necelých 9 milionů českých korun) na vzdělávání nově příchozích migrantů v oblasti sexuálního práva a sexuálního zdraví. Program je zaměřen především na nově příchozí ženské žadatelky o azyl, ale také na muže. Cílem je poučit je o sexuálních a reprodukčních právech, která platí ve Švédsku, i o společenských sexuálních normách, informovala švédská stanice SVT.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie

Ministryně sociálních věcí Annika Strandhällová uvedla, že spuštění programu je „mimořádně naléhavé". „Zjistili jsme, že některé ženy mezi nově příchozími pocházejí z komunit, kde existují zcela odlišné normy, zákony a předpisy,“ vysvětluje.

„Tento projekt dává této skupině žen lepší příležitost získat znalosti o sexuálních a reprodukčních právech ve Švédsku,“ uvedla Strandhällová s tím, že program vychází z výsledků průzkumu Švédského sdružení pro sexuální výchovu (RFSU), který také bude příjemcem investice.

„Je to investice, která velmi dobře zapadá do kontextu kampaně #MeToo a debaty, kterou ve Švédsku vedeme o významu nově příchozích žen, které sem přicházejí, aby měly správné podmínky pro integraci do švédské společnosti," dodala. 

Od roku 2015 se Švédsko muselo vypořádat s mnoha dětskými sňatky, které byly uzavřeny v zahraničí. V některých případech vláda dovolila manželům dětských nevěst, aby se svými ženami žili, a odmítla obvinit ze znásilnění ty muže, kteří oplodnili nezletilé nevěsty, pokud došlo ke znásilnění mimo Švédsko.

Vláda se také nedávno pokoušela upozornil na dětskými sňatky prostřednictvím informační brožury zveřejněné koncem března, ale po negativní reakci ze strany veřejnosti materiál nechala stáhnout.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francii došla trpělivost. Po málem upálených dětech našla bič na žluté…

18.03.2019 22:09 Aktualizováno Osmnáctý víkend po sobě prošel centrem Paříže protest žlutých vest. Ačkoliv se ho účastní méně lidí…

Francie držela ve vazbě dalšího českého řidiče, který měl v kamionu…

18.03.2019 20:39 V neděli 17. března byl pro podezření z pašeráctví ve Francii vzat do předběžné vazby další český…

Podezřelý ze střelby v Utrechtu byl zadržen, stupeň ohrožení snížen

18.03.2019 20:06 Aktualizováno Sedmatřicetiletý Turek Gökmen Tanis podezřelý ze střelby v tramvaji v Utrechtu, při které dnes…

Řádění žlutých vest odnesl šéf policie, byl odvolán

18.03.2019 19:49 Francouzský premiér Édouard Philippe dnes oznámil, že vláda v reakci na nové násilnosti během…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama