Horor na Slovensku: Podnikatel prý střílel po dětech, skončily v nemocnici

Poprad - Slovenskou veřejnost pobouřil otřesný případ střelby, který se odehrál ve městě Poprad. Několik tamních dětí skončilo v péči lékařů poté, co se podle svých slov necítily dobře. Nakonec přiznaly, že se staly obětí střelby.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Policie SR, ilustrační fotografie

Zraněnými dětmi jsou Mirko a Magdalena. Oba nejprve tvrdili, že se necítí dobře, až po několika dnech přiznali, že po nich někdo střílel.

"Syn nám řekl, že ho štípla vosa. My jsme o tom nevěděli. Byl ale unavený, tři dny spal, a poté se přiznal, že ho postřelili," řekla slovenské televizi Joj Mirkova příbuzná.

To stejné nakonec přiznal i sám chlapec. "Já jsem šel do obchodu, on byl v okně a postřelil mě," řekl zdrcený kluk, kterému museli lékaři z těla vytahovat broky. Stejně dopadla i malá Magdalena.

Proč muž útočil podle svých slov neví. Cestou si zpíval a tvrdí, že možná právě to se střelci nelíbilo. Případ se měl podle televize odehrát o víkendu a střelec jim při útoku zřejmě mířil na nohy, právě z nich totiž lékaři při operaci broky vytahovali.

Podle dětí měl útočit popradský podnikatel z městské části Matejovce, kde se oba incidenty odehrály. Ten však vše popírá.

"Zcela se od toho distancuji, protože nevím, o co jde. Neříkám, že občas nezakřičím, ale nic takového se nestalo. Odevzdal jsem zbraň, kterou jsem měl doma, a která se dva roky se nepoužívala. Doufám, že expertíza to dosvědčí," uvedl pro televizi Joj podnikatel.

Případem se zabývá policie. Krajský policejní mluvčí Daniel Džobanik potvrdil, že policie v dané věci vede trestní stíhání pro přečin ublížení na zdraví. "Bližší informace nebudeme poskytovat vzhledem k probíhajícímu vyšetřování," dodal.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pokrok v rozhovorech o Jemenu: Vyjednávači se dohodli na provozu letiště v…

12.12.2018 16:52 Zástupci jemenských povstalců a vlády se dnes na mírových rozhovorech ve Švédsku dohodli na…

Summit EU si vyslechne Mayovou. Merkelová zavrhla změnu brexitové dohody

12.12.2018 16:32 Aktualizováno Od čtvrtečního a pátečního zasedání summitu Evropské unie nelze podle Angely Merkelové očekávat…

Střet zájmů? Antibabiš se přenesl z Česka do europarlamentu, čílí se Babiš

12.12.2018 15:46 Česká vláda je v kontaktu s Evropskou komisí a řeší s ní údajný střet zájmů premiéra Andreje Babiše…

Napětí v Británii: Za pár hodin se rozhodne o Mayové, hlasování bude…

12.12.2018 15:01 Aktualizováno Nejméně 158 konzervativních poslanců už podle průzkumu stanice BBC naznačilo, že premiérku Theresu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama