Kuriozita, kterou jinde nenajdete. Co ukrývá jedno z nejdivnější muzeí světa?

Jedno z nejpodivnějších muzeí na světě se nachází v londýnském Cambridge Heath. Jedná se o Muzeum kuriozit, výtvarného umění a přírodní historie Viktora Wynda.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Velká Británie

Umělec, sochař a sběratel Viktor Wynd se při zřizování muzea nechal inspirovat tzv. kabinety kuriozit, které byly populární v době renesance. O své zálibě ve svěratelství Wynd mluví jako o nakažlivé nemoci. Nové předměty pro své muzeum nevyhledává, prý je tomu právě naopak a snaží se před nimi doslova schovat.

Organizace exponátů vystavených v tomto muzeu nepodléhá žádným pravidlům ani logice, nicméně každý z nich má své vlastní místo, jak tvrdí sám Wynd. Muzeum si však neklade jiný cíl, než ukrást svému návštěvníkovi čas, jak uvedl server bbc.com.

V muzeu lze nalézt sice neorganizovanou, ale za to rozličnou sbírku předmětů obsahující lebky Aztéků, posmrtnou masku Napoleona Bonaparteho, scvrklé hlavy příznačné pro lovce lebek, mumifikované mořské panny a další. A proč vlastně předměty nejsou uspořádány, jako je tomu v jiných muzejích? Viktor Wynd tvrdí, že šlo o pokus sestavit model své vlastní mysli ve snaze pochopit ji.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co vlastně uprchlíci celé dny dělají? Podívejte se sami

25.09.2018 22:07 Aktualizováno Atény - Přibližně 400 uchazečů o azyl, kteří byli drženi v přeplněném uprchlickém táboře Moria na…

Marocká loď střílela po člunu plném migrantů, nejméně jeden mrtvý

25.09.2018 22:04 Rabat - Loď marockého vojenského námořnictva dnes ve Středozemním moři zahájila palbu na plavidlo s…

Blíží se katastrofa? Mayová chce brexit bez dohody, labouristé žádají nové…

25.09.2018 21:01 New York - Britská premiérka Theresa Mayová dnes naznačila, že by upřednostnila odchod Británie z…

Na chorvatském poloostrově Pelješac hoří lesy, je nasazena armáda

25.09.2018 20:08 Aktualizováno Záhřeb - Několik desítek lidí muselo být dnes evakuováno v důsledku lesního požáru, který ráno…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama