Šéf Facebooku bude o ochraně dat hovořit s vedením europarlamentu

Brusel - Zakladatel a šéf americké společnosti Facebook Mark Zuckerberg se dnes v podvečer setká se zástupci vedení Evropského parlamentu (EP).

Přidejte svůj názor

Facebook

Schůzku, svolanou především kvůli otázkám ochrany osobních dat uživatelů sociální sítě Facebook, přitom bude možné sledovat živě v internetovém přenosu.

Setkání s šéfem Facebooku se odehrává jen tři dny před tím, než v Evropské unii začne platit nařízení o ochraně osobních údajů, označované zkratkou GDPR.

Facebook čelí krizi důvěry poté, co vyšlo najevo, že data desítek milionů jeho uživatelů, včetně necelých tří milionů z Evropy, byla neoprávněně využívána konzultantskou společností Cambridge Analytica. Zuckerberg v minulosti mluvil o tom, že v reakci na skandál by pravidla GDPR mohl Facebook aplikovat celosvětově.

Zuckerberg před časem vypovídal na veřejném slyšení před americkými senátory ve Washingtonu. Skutečnost, že by se měla schůzka s vybranými europoslanci odehrát na rozdíl od té v USA za zavřenými dveřmi, vyvolala kritiku.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci na Mayovou v parlamentu křičeli, o brexitu se bude hlasovat po 14…

17.12.2018 17:43 Aktualizováno Britská premiérka Theresa Mayová potvrdila, že má v úmyslu nechat v britském parlamentu hlasovat o…

Bude to Bruselu stačit? Babiš informoval Oettingera, že odstoupil z rady…

17.12.2018 17:02 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes informoval dopisem evropského komisaře pro rozpočet Günthera…

Rozkol mezi východem a západem EU se prohlubuje? Rumunsko si stěžuje na…

17.12.2018 16:44 Předsedkyně rumunské vlády Viorica Dancilaová obvinila Evropskou komisi (EK) z údajné diskriminace…

Znovuzrození maďarské opozice? Poprask v televizi, chystá se další protest

17.12.2018 16:13 Aktualizováno Maďarští opoziční poslanci se dnes již druhý den domáhají v sídle státní televize zveřejnění cílů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama