Saské Fojtsko postihly záplavy. Škody jdou do milionů eur, muže zranil blesk

Plavno (Německo) - Škody v řádech milionů eur způsobila bouřka doprovázená vydatným deštěm v saské části Fojtska (Vogtland), které leží u hranice západních Čech. Hasiči dnes ráno čerpali především vodu ze zatopených sklepů, problémy jsou kvůli zaplaveným ulicích a podemletým vozovkám také v dopravě, informovala agentura DPA.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

V obcích Bad Elster, Adorf a Olešnice (Oelsnitz) vyjeli od čtvrtka do dnešního rána hasiči k více než 250 zásahům. Podle jejich mluvčího čerpání vody ze zaplavených domů a ulic potrvá přinejmenším celé dnešní dopoledne. "Sice už neprší, sklepy jsou ale plné," uvedl.

Ve čtvrtek Fojtsko - stejně jako Chebsko na české straně hranice - zasáhly bouřky s vydatným deštěm. Na mnoha místech vyplavila voda bláto z polí a luk na silnice.

Podle dosavadních informací utrpěla kvůli nepříznivému počasí zranění jen jedna osoba. V obci Oberhermsgrün, necelých deset kilometrů severně od města Hranice v Ašském výběžku, zranil muže úder blesku. V ohrožení života ale není.

Uzavřená je ve Fojtsku řada silnic, vlaky nejezdí ani na železnici z Bad Brambachu směrem na Plavno (Plauen). Problémy způsobila bouře i na silnici B92 z Olešnice směrem k Františkovým Lázním, mezi Olešnicí a Adorfem hrozí zhroucení části podemleté vozovky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Barnier bude za EU vyjednávat smlouvy po brexitu

22.10.2019 20:14 Brexitový vyjednávací tým Evropské komise v čele s Michelem Barnierem bude od poloviny listopadu…

Majitel baru v Rouenu, kde zemřelo 14 lidí, dostal tři roky vězení

22.10.2019 18:44 Francouzský soud dnes odsoudil ke třem letům vězení a dvouleté podmínce dva majitele baru Cuba…

Nápor uprchlíků: Řecké ostrovy praskají ve švech, hrozí další nepokoje

22.10.2019 17:50 Aktualizováno Řecká vláda se dál snaží ulevit katastrofálně přeplněným táborům pro migranty na ostrovech v…

Johnson dal poslancům nůž na krk: Předčasné volby, nebo brexitová dohoda

22.10.2019 17:25 Britská vláda stáhne prováděcí zákon o brexitové dohodě a bude místo jeho prosazování usilovat o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama