Saské Fojtsko postihly záplavy. Škody jdou do milionů eur, muže zranil blesk

Plavno (Německo) - Škody v řádech milionů eur způsobila bouřka doprovázená vydatným deštěm v saské části Fojtska (Vogtland), které leží u hranice západních Čech. Hasiči dnes ráno čerpali především vodu ze zatopených sklepů, problémy jsou kvůli zaplaveným ulicích a podemletým vozovkám také v dopravě, informovala agentura DPA.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

V obcích Bad Elster, Adorf a Olešnice (Oelsnitz) vyjeli od čtvrtka do dnešního rána hasiči k více než 250 zásahům. Podle jejich mluvčího čerpání vody ze zaplavených domů a ulic potrvá přinejmenším celé dnešní dopoledne. "Sice už neprší, sklepy jsou ale plné," uvedl.

Ve čtvrtek Fojtsko - stejně jako Chebsko na české straně hranice - zasáhly bouřky s vydatným deštěm. Na mnoha místech vyplavila voda bláto z polí a luk na silnice.

Podle dosavadních informací utrpěla kvůli nepříznivému počasí zranění jen jedna osoba. V obci Oberhermsgrün, necelých deset kilometrů severně od města Hranice v Ašském výběžku, zranil muže úder blesku. V ohrožení života ale není.

Uzavřená je ve Fojtsku řada silnic, vlaky nejezdí ani na železnici z Bad Brambachu směrem na Plavno (Plauen). Problémy způsobila bouře i na silnici B92 z Olešnice směrem k Františkovým Lázním, mezi Olešnicí a Adorfem hrozí zhroucení části podemleté vozovky.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Británii odsoudili gang Pákistánců, 20 mužů znásilňovalo nezletilé dívky

19.10.2018 22:15 Aktualizováno Britská justice poslala do vězení dvacet mužů, které usvědčila ze znásilňování a zneužívání…

Salvini se chová jako neofašista, řekla exministryně. Záhy přišel protiúder

19.10.2018 21:36 Italský vicepremiér Matteo Salvini se chová jako neofašista, řekla dnes v rozhlase bývalá…

Tvrdá rána pro Polsko. Soud EU nařídil okamžité zastavení soudní reformy

19.10.2018 20:55 Aktualizováno Polsko musí okamžitě zastavit uplatňování opatření snižujícího věk odchodu do důchodu pro soudce…

Mayová je ochotna ustoupit v otázce irské hranice. Patrně za to draze…

19.10.2018 20:47 Britská premiérka Theresa Mayová je ochotna upustit od požadavku striktního časového omezení…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama