Padesát migrantů v Německu zaútočilo na policisty. Došli na pěsti, kopance i železnou tyč

Drážďany – Německá policie se zapojila do další velké rvačky s migranty. Jak informuje server deníku Die Welt, 50 žadatelů o azyl zaútočilo na osm strážců pořádku. Žadatelé o azyl do policistů kopali a bili je.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

K incidentu došlo na konci minulého týdne v azylovém centru v Drážďanech. Podle deníku bylo osm policistů napadeno asi padesátkou žadatelů o azyl. Celý konflikt vyvolala potyčka mezi dvěma Gruzínci kvůli rozdělování potravin.

Když se muži začali rvát, bezpečnostní služba přivolala na pomoc policisty, kteří v tu chvíli shodou okolností byli v azylovém centru kvůli muži, který se pravděpodobně dopustil krádeže. „Když už jsme tam byli, pomohli jsme,“ vysvětlil šéf drážďanské policie Matthias Noack.

Osm policistů se pokusilo od sebe dva muže oddělit. Podle policejního mluvčího se však kolem skupiny shromáždilo asi 50 migrantů žijících v zařízení. Ti pak policisty napadli. Podle mluvčího k útoku nebyl žádný důvod, na vině prý ale mohla být „obecná nelibost k policii“.

Podle deníku migranti policisty bili a kopali, dokonce na ně použili zapálené cigarety. Jeden útočník se pokoušel napadnout důstojníky železnou tyčí z postele. Během útoků byli dva policisté a jeden člen bezpečnostní stráže lehce zraněni. Podle hlavního inspektora měli hlavně modřiny způsobené kopanci.

Teprve až na místo přijely další posily, dostali policisté situaci pod kontrolu. „Nikdo nečekal takovou eskalaci,“ přiznal policejní šéf Matthias Noack. Výsledkem potyčky jsou čtyři zadržení Gruzínci ve věku 17, 20, 27 a 40 let, kteří jsou vyšetřování kvůli rušení veřejného pořádku.

Před pouhým týdnem došlo ve stejném zařízení k hromadné bitvě, při které byli zraněni tři lidé. Do rvačky se zapojilo 40 mužů různých národností, kteří byli vyzbrojeni noži, židlemi a hasicími přístroji. Dva muži, libyjského a gruzínského původu, utrpěli bodná zranění. Poslední dvě noci před tímto incidentem došlo k ničení majetku azylového zařízení, dodal deník.

Loading...
Vstupte do diskuze (26)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílenství kvůli Gretě. Vyvolala chaos v Lisabonu i Madridu, zasahovala…

06.12.2019 16:28 Do Madridu dnes z Lisabonu vlakem dorazila švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Ve…

Sjezd SPD definitivně rozhodl. V čele strany jsou dva odpůrci Merkelové

06.12.2019 16:22 Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se dnes stali členka Spolkového sněmu z…

Jak zastavit vlnu uprchlíků? Von der Leyenová vyrazí jednat do Afriky

06.12.2019 16:09 Vyšší výdaje na rozvojovou pomoc třetím zemím patří k zásadním plánům nové předsedkyně Evropské…

Výbuch plynu v paneláku v Prešově: Pět mrtvých, dál hrozí zřícení domu

06.12.2019 15:59 Aktualizováno Nejméně pět lidí zemřelo v Prešově na východním Slovensku při dnešní explozi plynu ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama