Soros varovně zdvihá prst: Evropa je v existenčním nebezpečí, blíží se další velká krize

Paříž – Finanční George Soros varuje před další „velkou“ finanční krizi. Poukazuje přitom na prudký nárůst kurzu dolaru a únik kapitálu z rozvíjejících se trhů. Problémy podle něj bude mít především Evropa.

Soros, George
doporučujeme

Soros vystoupil na konferenci think-tanku European Council on Foreign Relations. Při té příležitosti varoval, že Evropská unie čelí třem klíčovým problémům: uprchlické krizi, teritoriálnímu rozkladu kvůli Brexitu a úsporné politice, vyvolané finančním krizí, která „bránila hospodářskému rozvoji Evropy".

„EU je v existenční krizi. Všechno, co se mohlo pokazit, se pokazilo,“ varoval Soros Evropu. „Chcete-li uniknout krizi, musíte se znovu nalézt,“ cituje jeho slova deník The Financial Times.

„Ukončení" jaderné dohody s Íránem a „zničení" transatlantické aliance mezi EU a USA podle něj budou mít negativní dopad na evropské hospodářství a způsobí další narušení", včetně devalvace rozvíjejících se měnových trhů, uvedl Soros v úterý v Paříži. „Možná se blížíme k další velké finanční krizi.“

„Už není jen řečnická fráze - Evropa je v existenčním nebezpečí; to je tvrdá realita,“ tvrdí Soros podle agentury Bloomberg. „Euro má mnoho nevyřešených problémů a nesmí jim být dovoleno, aby zničili Evropskou unii," dodal.

Sorosova slova okomentoval i někdejší český ministr financí Ivan Pilip. „G. Soros varuje před novou finanční krizí, která by mohla mít fatální dopady zejména pro EU. Konspirátory jistě napadne, že ji chce sám způsobit, aby sem konečně dostal ty milióny imigrantů. Ostatní by měli aspoň zpozornět,“ uvedl na twitteru Pilip.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo prodlouží zákaz cestování z Česka o několik týdnů

27.02.2021 14:19 Německá vláda chce prodloužit zákaz cestování z oblastí silně zasažených nakažlivějšími mutacemi…

ONLINE: Nárůst úmrtí v Česku nezpomaluje. Roste i reprodukční číslo

27.02.2021 13:58 Aktualizováno Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření koronaviru v Česku stouplo na 1,22. Epidemie tak nadále…

Do Polska mohou ode dneška Češi a Slováci jen s testy či očkováním

27.02.2021 08:12 Cestující přijíždějící do Polska z České republiky a Slovenska čeká ode dneška karanténa, nebudou…

Omezení pohybu či uzavření škol. Vláda oznámila nová opatření

26.02.2021 22:03 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Jan Blatný dnes ve Sněmovně představil návrhy nových opatření. Mezi ně spadá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama