Soros varovně zdvihá prst: Evropa je v existenčním nebezpečí, blíží se další velká krize

Paříž – Finanční George Soros varuje před další „velkou“ finanční krizi. Poukazuje přitom na prudký nárůst kurzu dolaru a únik kapitálu z rozvíjejících se trhů. Problémy podle něj bude mít především Evropa.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Soros, George

Soros vystoupil na konferenci think-tanku European Council on Foreign Relations. Při té příležitosti varoval, že Evropská unie čelí třem klíčovým problémům: uprchlické krizi, teritoriálnímu rozkladu kvůli Brexitu a úsporné politice, vyvolané finančním krizí, která „bránila hospodářskému rozvoji Evropy".

„EU je v existenční krizi. Všechno, co se mohlo pokazit, se pokazilo,“ varoval Soros Evropu. „Chcete-li uniknout krizi, musíte se znovu nalézt,“ cituje jeho slova deník The Financial Times.

„Ukončení" jaderné dohody s Íránem a „zničení" transatlantické aliance mezi EU a USA podle něj budou mít negativní dopad na evropské hospodářství a způsobí další narušení", včetně devalvace rozvíjejících se měnových trhů, uvedl Soros v úterý v Paříži. „Možná se blížíme k další velké finanční krizi.“

„Už není jen řečnická fráze - Evropa je v existenčním nebezpečí; to je tvrdá realita,“ tvrdí Soros podle agentury Bloomberg. „Euro má mnoho nevyřešených problémů a nesmí jim být dovoleno, aby zničili Evropskou unii," dodal.

Sorosova slova okomentoval i někdejší český ministr financí Ivan Pilip. „G. Soros varuje před novou finanční krizí, která by mohla mít fatální dopady zejména pro EU. Konspirátory jistě napadne, že ji chce sám způsobit, aby sem konečně dostal ty milióny imigrantů. Ostatní by měli aspoň zpozornět,“ uvedl na twitteru Pilip.

Vstupte do diskuze (29)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhá fáze uprchlické krize: Migranti odvádějí z Německa miliardy. Kam…

19.11.2018 18:22 Uprchlíci žijící v Německu poslali v roce 2016 do svých domovských zemí miliardy eur. To je více,…

EU si posvítí na Babiše. Europoslanci tlačí na Evropskou komisi

19.11.2018 17:55 Několik otázek souvisejících s přístupem Evropské komise ke stížnostem české organizace…

Brexit: Z dramatu se stala fraška. Kdysi obdivovaná britská politická…

19.11.2018 16:13 Komentář Petra Šulky – Jednání kolem brexitu je u konce. Premiérka Theresa Mayová dohodla s EU…

Nepokradeš? Farář ze středního Německa zpronevěřil 120 tisíc eur

19.11.2018 15:48 Zhruba 120.000 eur (3,1 milionu korun) odcizil za posledních několik měsíců z kasy své farnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama