Přijdeme o kuchyňské nože? Soudce navrhuje radikální řešení

Londýn - Zločin lze spáchat za pomoci nejrůznějších nástrojů a předmětů, které má každý běžně doma. Mezi potenciálně nejnebezpečnější běžně dostupné vybavení domácností patří v tomto směru nože. A tomuto nebezpečí se teď jistý britský soudce snaží čelit vskutku originálním způsobem.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Zbraně
doporučujeme

Soudce Nic Madge totiž navrhuje, aby nože s čepelí delší než 25 centimetrů byly ztupeny. Lidé by si tak museli nechat svoje domácí potřeby zvláštním způsobem upravit, aby pomocí nožů nemohli páchat vraždy.

Úpravy by byly provedeny ve speciálních centrech, kde by byla čepel otupena a hrot by byl zakulacen. „Tak dlouhé nože stejně lidé doma nepotřebují. Jsou pro rybáře nebo šéfkuchaře, ale domácí kuchař? Ten jej skoro nepoužije,“ tvrdí pro britský Independent soudce Madge.

Ten argumentuje statistikou, podle níž se v poslední době drasticky navýšili počet násilných činů, které byly spáchány za pomocí nože. Jen v kraji Bedfordshire, kde soudce Madge soudí, jich bylo za poslední dobu spácháno 77.

„Apeluji na všechny, kteří tomu mají co říci – na policii, výrobce, obchody i vládu, aby se dlouhé nože vyráběly pouze s kulatou špičkou“ říká soudce. „Policie může zorganizovat akce, na které mohou lidé přinést své nože, aby jim byly upraveny“ uzavírá.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Greta dál budí vášně. Fandila jí manželka amerického ministra, pak se cosi…

26.01.2020 23:07 Aktualizováno Manželka amerického ministra financí Stevena Mnuchina, herečka Louise Lintonová, se postavila za…

Vracení uprchlíků? Dohoda EU s Tureckem totálně selhala

26.01.2020 21:38 Řecko vrátilo do Turecka na základě dohody Ankary s EU z roku 2016 loni pouze 189 migrantů, kteří…

Brexit za dveřmi. Co všechno se změní, jakmile Británie 31. ledna vystoupí…

26.01.2020 20:52 Aktualizováno Otázky a odpovědi k takzvanému přechodnému období po vystoupení Británie z EU a k možnému tvrdému…

Europarlament pohostí zástupce západního Balkánu. Rozšíří se EU?

26.01.2020 20:20 Nedávno zvolený předseda Evropského parlamentu, David Sassoli, přivítá na půdě evropských institucí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama