Soros vydělá na zničení Evropy? Nechceme se smíchat s jinými národy, soptí Orbán

Budapešť - Maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi nedá George Soros spát. Amerického miliardáře tentokrát označil za spekulanta, který chce vydělat peníze na zničení "starého kontinentu".

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Viktor Orbán, maďarský premiér

"V Evropě probíhá výměna obyvatelstva, částečně proto, aby se pomohlo spekulantům, jako je George Soros, vydělat peníze na zničení kontinentu," prohlásil Orbán v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Kossuth.

Podle Orbána je nezbytné vést otevřený boj proti Sorosovi a jeho "armádě" a dokázat, že chtějí imigraci a že jejich motivací je multikulturní Evropa.

"Nemají rádi křesťanské tradice Evropy a jsou přesvědčení, že když nás smíchají s jinými národy, pak se v Evropě bude žít lépe. My ale nechceme být smícháni s jinými," řekl Orbán. 

Maďarský parlament nyní projednává návrh zákona přezdívaného "Stop Soros", který v rámci svého důrazného tažení proti imigraci předložila Orbánova vláda. Podle tohoto normativního aktu, který je namířen především proti nevládním organizacím podporovaným Sorosem, bude v zemi v podstatě trestné jakýmkoli způsobem pomáhat nelegální migraci.

Nelegální migrace je přitom nově definována jako organizovaná činnost, která osobám, jež nečelí nebezpečí pronásledování, neoprávněně pomáhá požádat o azyl nebo získat povolení k pobytu v Maďarsku. Zákon také znemožňuje žádat o azyl těm, kteří do Maďarska přišli ze třetích zemí, kde jim perzekuce nehrozila.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodcům hrozí chudoba? Takhle jsme na tom v porovnání s EU

17.01.2019 22:18 Aktualizováno Senioři v Čechách se mají lépe, než si myslí. Na stránkách Eurostatu byla zveřejněna data z…

Co si počít s brexitem? Británie hledá cestu z patové situace

17.01.2019 21:57 Premiérka Theresa Mayová a další představitelé britské vlády se dnes scházeli se zástupci různých…

Huawei na pranýři. Oxfordská univerzita se přidala k bojkotu

17.01.2019 21:02 Oxfordská univerzita pozastavila příjem finančních prostředků od čínské společnosti Huawei…

Neofašisté pošpiní Palachovu památku. Koncert v Itálii bude

17.01.2019 20:55 Aktualizováno Koncert italských neofašistických kapel na památku Jana Palacha se bude navzdory protestům z české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama