Brexit skončí krachem? Johnson přiznal, že stále víc obdivuje Trumpovo "šílenství"

Londýn/Berlín - Jednou z možností, jak skončí odchod Británie z EU, je diplomatický krach. Připustil to i šéf britské diplomacie Boris Johnson. Na středeční soukromé večeři se skalními podporovateli brexitu také přiznal rostoucí obdiv k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Přidejte svůj názor

Boris Johnson
doporučujeme

Johnson prohlásil, že jednání spějí ke "chvíli pravdy" a do fáze, kdy Britové začnou být bojovnější. Brexit se podle něj ať tak, či onak uskuteční a bude nezvratný. 

"Musíte se smířit se skutečností, že to taky může skončit krachem. Nechci, aby někdo během krachu panikařil. Žádnou paniku," prohlásil Johnson, který ale zároveň vyjádřil přesvědčení, že všechno nakonec dobře dopadne.

zdroj: YouTube

Johnson se také přiznal, že stále více obdivuje Trumpa, protože věří, že jeho "šílenství" má svou metodiku. "Představte si, kdyby brexit dělal Trump. Šel by do toho zatraceně tvrdě. Všechno by se rozpadlo, nastal by všude chaos. Všichni by si mysleli, že se zbláznil.

Jenže ono by to někam mohlo vést," zdůraznil ministr před dvěma desítkami členů skupiny Conservative Way Forward (Konzervativní cesta vpřed), která tvrdí, že se k ní hlásí stovka poslanců Konzervativní strany.

Britský ministr financí Philip Hammond dnes během návštěvy Berlína řekl, že upřednostňuje raději ovzduší spolupráce než konfrontační přístup při vyjednávání o brexitu. "Moje zkušenost byla taková, že přístup založený na spolupráci je obecně produktivnější než přístup konfrontační," uvedl. Zároveň poznamenal, že by radil svým kolegům, aby takto přistupovali k evropským partnerům, pokud skutečně chtějí dobrou dohodu o brexitu.

"Hledání vzájemně prospěšného výsledku je jedinou cestou vpřed, to je pevný záměr naší vlády. Theresa Mayová, předsedkyně vlády, to řekla velmi jasně," dodal Hammond.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež sloužil mši v prázdném chrámu a ocenil zdravotníky

09.04.2020 21:29 Papež František dnes v téměř liduprázdné bazilice svatého Petra odsloužil mši na památku Ježíšovy…

Španělští poslanci prodloužili nouzový stav do 26. dubna

09.04.2020 21:14 Aktualizováno Španělský parlament dnes prodloužil nouzový stav a omezení volného pohybu lidí v zemi kvůli…

Loď s migranty nesmí do italských přístavů a prosí o pomoc

09.04.2020 20:43 Loď Alan Kurdi německé neziskové organizace Sea-Eye se 150 zachráněnými migranty na palubě se ve…

Ve Francii už s nemocí covid-19 zemřelo přes 12 tisíc lidí

09.04.2020 20:25 Od začátku šíření koronaviru SARS-CoV-2 ve Francii umřelo 12.210 nakažených. Oznámil to dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy