Migranti v Německu opět napadli policisty. Úřady varují, že násilných incidentů neustále přibývá

Berlín – Německá policie musela řešit další incident v centru pro migranty. Skupina deseti až dvaceti žadatelů o azyl vyzbrojenými různými zbraněmi zaútočila na policejní důstojníky, kteří se pokoušeli přesunout 20tiletého Liberijce do jiného zařízení.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Německá policie, ilustrační foto

Incident se odehrál v azylovém zařízení ve městě Göttingen v Dolním Sasku v minulém týdnu. Vše začalo, když se policisté pokoušeli odvést 20letého běžence, který s nimi odmítl spolupracovat, píše deník Die Welt.

Podle mluvčího tamního magistrátu žadatel o azyl vyvolával konflikty mezi ostatními obyvateli útulku, některé zastrašoval, také tamní klid narušoval neustálým hlukem. A přestože původně souhlasil s přemístěním do jiného zařízení, když na místo dorazili úředníci, odmítl 20letý migrant opustit své bydliště. Skupina asi 20 jeho přátel začala úředníky zastrašovat, ti pak přivolali policii.

zdroj: YouTube

Když dorazili policisté, byli přistěhovalci ještě více agresivní, pak dokonce začali útočit na důstojníky provizorními zbraněmi - včetně holí, jízdních kol a jakýchkoli předmětů, které našli kolem. Policie dostala situaci pod kontrolu až poté, co použila pepřový sprej.

Mluvčí města uvedl, že policie incident stále vyšetřuje. Kromě 20tiletého Liberijce, který byl převezen na psychiatrickou kliniku, protože během incidentu vyhrožoval sebevraždu, ale nikdo zadržen nebyl.

V zařízení, kde k incidentu došlo, žije asi 100 žadatelů pocházejících převážně z Afghánistánu, Pákistánu, Libérie a Pobřeží slonoviny.

K podobným incidentům, které zahrnují násilí žadatelů o azyl vůči příslušníkům policie, dochází v Německu stále častěji. Podle ministerstva vnitra Dolního Saska se staly stovky policistů v uplynulých dvou letech oběťmi násilí uprchlíků. V roce 2016 byli policejní důstojníci napadeni žadateli o azyl v 266 případech a v roce 2017 to bylo dokonce ve 306 případech.

Začátkem minulého týdne se neúspěšnému nigerijskému žadateli o azyl, který měl být deportován, podařilo přemoci policistů a sebrat mu pistoli, kterou následně chtěl policisty zastřelit.

Vstupte do diskuze (37)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co vlastně uprchlíci celé dny dělají? Podívejte se sami

25.09.2018 22:07 Aktualizováno Atény - Přibližně 400 uchazečů o azyl, kteří byli drženi v přeplněném uprchlickém táboře Moria na…

Marocká loď střílela po člunu plném migrantů, nejméně jeden mrtvý

25.09.2018 22:04 Rabat - Loď marockého vojenského námořnictva dnes ve Středozemním moři zahájila palbu na plavidlo s…

Blíží se katastrofa? Mayová chce brexit bez dohody, labouristé žádají nové…

25.09.2018 21:01 New York - Britská premiérka Theresa Mayová dnes naznačila, že by upřednostnila odchod Británie z…

Na chorvatském poloostrově Pelješac hoří lesy, je nasazena armáda

25.09.2018 20:08 Aktualizováno Záhřeb - Několik desítek lidí muselo být dnes evakuováno v důsledku lesního požáru, který ráno…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama