Muslimové se radikalizují a vzbouřili se proti vládě. Dávají jí pořádné kapky

Vídeň - Maročan Abderrahmen Laarouch natočil video, které se na internetu stalo velmi rychle hitem. Varuje v něm před přístupem rakouské vlády k muslimům a útlakem jejich práv a nabádá, aby lidé do této země nechodili.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Abderrahmen Laarouchi

"Bratři a sestry, buďte opatrní. Jeden bratr mi řekl, že viděl, jak na naše sestry někdo střílel ze zbraně jen proto, že měly hidžáb. Nikdo proti němu nezasáhl. Mějte se na pozoru. Celá vláda se skládá jen z rasistů, kteří házejí láhve s benzínem do našich mešit," cituje muže server krone.at.

Žádný takový útok ale úřady neevidují, to si ale Laarouch odmítá připustit.Nadále proto vyvolává falešné poplašné nálady, kterými radikalizuje další muslimy.

"Politici vytvořili v naší zemi toxickou atmosféru. Tohle je varování pro všechny bratry a sestry z celého světa. Nechoďte sem, Rakousko již není bezpečné!" tvrdí dále.

Úřady přitom muže mají za radikála sledují jej. Nelze ale popřít, že země opravdu vyrazila do boje proti muslimům. Rakousko totiž uzavře sedm mešit a vypoví ze země několik imámů financovaných ze zahraničí. 

Podle ministra vnitra Herberta Kickla úřady nyní prověřují čtyři desítky muslimských duchovních, u kterých panuje podezření, že porušili zákon z roku 2015, jenž zakazuje islámských spolkům přijímat finance ze zahraničí.

Zákon z roku 2015 zavedl například vysokoškolské teologické studium islámu, muslimové díky němu mají právo na duchovní péči v armádě, ve věznicích nebo v nemocnicích. Islámské náboženské spolky však také mají povinnost zbavit funkcí své hodnostáře, pokud jsou odsouzeni k alespoň ročnímu vězení.

Vstupte do diskuze (33)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macron hrozí Česku: Vyhodíme vás ze schengenu, když nepřestanete kritizovat

21.09.2018 22:05 Aktualizováno Salcburk/Paříž - Země Evropské unie, které odmítají projevit solidaritu s ostatními členy EU, jako…

Merkelová podporuje hardwarovou úpravu starších dieselů

21.09.2018 21:16 Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová podporuje požadavek na hardwarovou úpravu emisních…

Tusk věří v nalezení dohody mezi EU a Británií

21.09.2018 20:41 Brusel/Londýn - Kompromis mezi Británií a Evropskou unií lze stále najít a dohodu upravující…

Zeman dnes navštívil Německo, s Merkelovou jednal o ekonomice

21.09.2018 20:11 Berlín - Schůzkami s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a prezidentem Frankem-Walterem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama