Kurz nekompromisně: My rozhodneme, kdo přijde do Evropy, ne převáděči

Linec - Rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes jednal s premiérem sousední největší německé země Bavorska Markusem Söderem. Oba jsou pro rychlé řešení migrační otázky na evropské úrovni. Za chybu Kurz označil dlouholeté "zbytečné debaty" o kvótách na přerozdělování uprchlíků.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Sebastian Kurz

"Musíme zajistit, že o tom, kdo přijde do Evropy, budeme rozhodovat my a ne převáděči," řekl Kurz po setkání s bavorským premiérem v Linci na severu Rakouska. Evropská unie se podle něj nyní musí soustředit na ochranu vnější hranice.

Jedinou alternativou k bezpečné vnější hranici schengenského prostoru je totiž podle něj návrat ke kontrolám na vnitřních hranicích. To si Kurz podle svých slov jako mladý člověk, který volný pohyb po Evropě považuje téměř za samozřejmost, nepřeje.

zdroj: YouTube

Söder posílení ochrany vnějších hranic podpořil. "Situace z roku 2015 se nesmí opakovat," řekl s odkazem na rok migrační krize, kdy přes rakousko-německou hranici do Bavorska proudily statisíce uprchlíků.

Söder, který patří k tvrdým kritikům migrační politiky německé kancléřky Angely Merkelové, vyjádřil rovněž podporu nápadu zřídit "ochranné zóny" v severní Africe, kde by se rozhodovalo o žádostech o azyl v evropských zemích.

Merkelová a Kurz budou spolu se zástupci některých dalších zemí a předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem jednat o řešení migrační otázky na setkání v neděli v Bruselu. Kurz zdůraznil, že tématem schůzky bude hledání evropského řešení, nikoliv německá vládní krize kvůli sporu o navracení uprchlíků.

"Přeji německé vládě, aby se jí podařilo najít společnou linii. Do této diskuze ale nebudeme vstupovat," řekl předseda rakouské vlády. Zároveň upozornil, že na evropské úrovni hodlá Rakousko usilovat o to, aby v řešení migrační otázky "konečně nastal nějaký pokrok". "Nesmíme jednat teprve, až ke katastrofě dojde," zdůraznil Kurz. 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Anglikánské kostely už nemusí sloužit v neděli mše, padlo nařízení z roku…

23.02.2019 08:37 Z řady venkovských kostelů v Anglii se po více než čtyř stech letech přestane v neděli ozývat…

Brexitová krize: Mayová čelí vážné rebelii ve vlastní straně kvůli odchodu…

23.02.2019 08:31 Britská premiérka Theresa Mayová v polovině tohoto týdne opět zavítala do Bruselu. Tentokrát…

Zrodil se nový Copperfield? Německo uchvátil kouzelník Voit, věří mu i…

23.02.2019 07:47 Harold Voit vytahuje z peněženky svazek bankovek, který zapaluje. Když oheň uhasne, peníze jsou…

Dovolenkový ráj Čechů se mění v peklo: Tenerife čelí invazi, místní…

22.02.2019 22:11 Aktualizováno Španělský ostrov Tenerife je pro řadu Čechů oblíbenou destilací nejen pro letní dovolenou. Už velmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama