Politický otřes v EU. Itálie se kvůli uprchlíkům vzbouřila Německu a Francii

Brusel - Italští politici v čele s ministrem vnitra oznámili, že Itálie by měla bojkotovat evropský mini summit v Bruselu, který bude řešit migrační politiku EU. Iniciátorem summitu je německá kancléřka Agela Merkelová, která v souvislosti s uprchlickou situaci v Evropě čelí velké kritice ze strany některých evropských politiků.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Uprchlická krize

Důvodem bojkotu je dokument Evropské komise připravený pro předčasný summit, kde se sejdou evropští lídři už příští víkend. „Německo a Francie si myslí, že nám můžou hodit ještě víc uprchlíků namísto toho, aby nám alespoň nějakým způsobem pomohli. Itálie nebude hrát podle jejích scénáře,“ řekl lídr pravicové strany a ministr vnitra Metteo Silvini. „Summit bychom měli ignorovat, můžeme ušetřit peníze a nikam nejet,“ doplnil.

Pomoc evropských mocností podle Itálie není dostatečná. Evropská migrační politika nepohlíží na problémy Jižní Evropy tak, jak by to mělo být. Evropa tak navrhuje speciální plán a uprchlické centry mimo EU, kde se mohou hromadit uprchlíci. Zatímco Itálie je nucena bojovat s migračními problémy sama, Německo řeší uprchlickou krizi uvnitř země na politické úrovni mezi Merkelovou a Seehoferem.

Merkelová původně zastávající měkké principy migrační politiky se setkala v konfliktu se svým koaličním partnerem, který vyžaduje zpřísnit německou migrační politiku. Spor mezi kancléřkou a Seehoferem otřásl celou Evropskou unii a vynutil státy EU přehodnotit svoji migrační politiku.

 Přehodnocení migrační politiky Evropské unie se musí uskutečnit na předčasném summitu v Bruselu. Do té doby je konflikt mezi Merkelovou a Seehoferem pozastaven. Německý politik souhlasil počkat na evropský summit, od kterého všichni očekávají zásadní změny v migrační agendě EU. Státy, které se s uprchlíky setkávají jako první (např. Itálie, Bulharsko či Maďarsko) vymáhají konkrétní postupy pro eliminování následků migrační krize.  

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macron hrozí Česku: Vyhodíme vás ze schengenu, když nepřestanete kritizovat

21.09.2018 22:05 Aktualizováno Salcburk/Paříž - Země Evropské unie, které odmítají projevit solidaritu s ostatními členy EU, jako…

Merkelová podporuje hardwarovou úpravu starších dieselů

21.09.2018 21:16 Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová podporuje požadavek na hardwarovou úpravu emisních…

Tusk věří v nalezení dohody mezi EU a Británií

21.09.2018 20:41 Brusel/Londýn - Kompromis mezi Británií a Evropskou unií lze stále najít a dohodu upravující…

Zeman dnes navštívil Německo, s Merkelovou jednal o ekonomice

21.09.2018 20:11 Berlín - Schůzkami s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a prezidentem Frankem-Walterem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama