Salvini hrozí Evropě: Pokud si myslíte, že Itálie bude dál utečeneckým táborem, pletete se

Řím - Italský krajně pravicový ministr vnitra ve středu obvinil Španělsko, že se nedostatečně podílí na přijímání migrantů. Poté, co země přijala loď Aquarius, kterou Itálie odmítla, řekl také, že by Španělsko mělo přijmout „další čtyři" záchranné čluny.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Lékaři bez hranic pomáhají migrantům

Ministr Matteo Salvini tentokrát zaměřil svou kritiku na Španělsko, předtím se podobně vyjadřoval i na účet Francie. Tvrdí, že země přijaly jen malou část migrantů, které měly přijmout na základě dohody s Evropskou unií.

Španělsko proto podle něj „může přijmout další čtyři lodě" migrantů zachráněných ze Středomoří, řekl Salvini na tiskové konferenci. Jeho slova cituje agentura AFP.

Salvini minulý týden kritizoval Francii za to, že odmítla přijmout loď s více než 600 migranty, kterou předtím odmítla i Itálie. Lidi z lodě Aquarius nakonec přijalo právě Španělsko.

Salvini nastoupil do úřadu minulý měsíc a jedním z klíčových bodů jeho programu je migrace. Itálie je jedním z hlavních vstupních míst pro tisíce migrantů, kteří se plaví přes Středozemní moře ze severní Afriky. Salvini už vyzval další země EU, aby se zapojily a pomohly Itálii.

„Požádáme Evropu, aby poskytla více lidí a zdrojů na obranu Středomoří," prohlásil. „Pokud si Evropa myslí, že Itálie bude i nadále utečeneckým táborem, mýlíte se," vzkázal Salvini. „Itálie chce jen pomoci Italům."

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co vlastně uprchlíci celé dny dělají? Podívejte se sami

25.09.2018 22:07 Aktualizováno Atény - Přibližně 400 uchazečů o azyl, kteří byli drženi v přeplněném uprchlickém táboře Moria na…

Marocká loď střílela po člunu plném migrantů, nejméně jeden mrtvý

25.09.2018 22:04 Rabat - Loď marockého vojenského námořnictva dnes ve Středozemním moři zahájila palbu na plavidlo s…

Blíží se katastrofa? Mayová chce brexit bez dohody, labouristé žádají nové…

25.09.2018 21:01 New York - Britská premiérka Theresa Mayová dnes naznačila, že by upřednostnila odchod Británie z…

Na chorvatském poloostrově Pelješac hoří lesy, je nasazena armáda

25.09.2018 20:08 Aktualizováno Záhřeb - Několik desítek lidí muselo být dnes evakuováno v důsledku lesního požáru, který ráno…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama