Ukrajina by měla být ponechána sama sobě, prohlásil Zeman. A jeho výroků si všimli i v Rusku

Moskva/Praha – Ruská státní agentura TASS si všímá slov českého prezidenta Miloše Zemana. Ten v rozhovoru pro stanici Barrandov uvedl, že by Ukrajina měla být ponechána, aby si své problémy vyřešila sama.

Přidejte svůj názor 99 komentářů

Miloš Zeman

Moderátor Jaromír Soukup při rozhovoru zmínil, že na ukrajinskou prezidentku chce kandidovat také Julija Tymošenková a že průzkumy vypadají, že by mohla mít jisté šance. „Jí se říkalo plynová královna nebo plynová carevna, byla také obviňována z korupce,“ připomněl v Zeman. „Kromě toho proslula výrokem, že by chtěla spálit Rusko atomovou bombou,“ uvedl s tím, že doufá, že velké šance mít nebude.

„Mimochodem, vzpomínáte si na Naďu Savčenkovou? Jak Kalousek nosil na klopě její portrét? A znáte její současné výroky?¨“ ptal se Soukupa. Moderátor připomněl, že je politička nyní ve vazbě a že hrozila útokem na parlament. „Všude jsou židáci, tvrdila. Takže měla mimo jiné i antisemitské výroky,“ připomněl.

Jeho dalších slov si všimla i agentura TASS, která zveřejnila zprávu s titulkem. „Finanční injekce EU na Ukrajině zmizí v kapsách oligarchů, říká český prezident".

„Ukrajina by měla být ponechána sama sobě. Aby si sama vyřešila své problémy. A my bychom tam neměli importovat své modely a vykládat jim, jak se správně řídí stát. Nechme je, ať si tam udělají konstituční reformu a zavedou decentralizaci,“ cituje Zemanova slova.

„Nechme je, ať tam přijmou antikorupční zákony, protože stále ještě je tam vláda oligarchů. A do té doby tam lít peníze z Evropské unie znamená, že ty peníze skončí právě v kapsách oligarchů,“ tlumočé Zemanova slova agentura TASS.

V té souvislosti také zmínila, že „dne 13. června Evropský parlament schválil pro Ukrajinu nový balíček makrofinanční pomoci ve výši 1 miliardy eur“.

TASS také píše, že Evropská rada předtím uvedla, že finanční prostředky budou určeny na podporu ekonomiky Ukrajiny a programů reforem. Očekává se, že další půjčka ve výši 1 miliardy dostane Ukrajina v příštích dvou a půl letech, až splní stanovené požadavky, dodala ruská agentura. 

Vstupte do diskuze (99)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dovolenkový ráj Čechů se mění v peklo: Tenerife bojuje s invazí termitů,…

22.02.2019 15:16 Španělský ostrov Tenerife je pro řadu Čechů oblíbenou destilací nejen pro letní dovolenou. Už velmi…

Královské klenoty ukradl mladý Švéd, soud dnes nad ním vynesl verdikt

22.02.2019 14:32 Dvaadvacetiletý Švéd byl dnes odsouzen ke čtyřem a půl roku vězení za krádež historických…

Na Slovensku se bouří farmáři, vysypali hnůj před ministerstvem

22.02.2019 13:35 Skupina nespokojených slovenských farmářů dnes v Bratislavě vysypala hnůj před budovou ministerstva…

Labouristé jsou rozbití, Corbynovi utekl další poslanec. Špatná zpráva…

22.02.2019 13:16 Otřesy uvnitř dvou největších stran na britské politické scéně dnes neustávaly, když opoziční…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama