Ukrajina by měla být ponechána sama sobě, prohlásil Zeman. A jeho výroků si všimli i v Rusku

Moskva/Praha – Ruská státní agentura TASS si všímá slov českého prezidenta Miloše Zemana. Ten v rozhovoru pro stanici Barrandov uvedl, že by Ukrajina měla být ponechána, aby si své problémy vyřešila sama.

Přidejte svůj názor 99 komentářů

Miloš Zeman

Moderátor Jaromír Soukup při rozhovoru zmínil, že na ukrajinskou prezidentku chce kandidovat také Julija Tymošenková a že průzkumy vypadají, že by mohla mít jisté šance. „Jí se říkalo plynová královna nebo plynová carevna, byla také obviňována z korupce,“ připomněl v Zeman. „Kromě toho proslula výrokem, že by chtěla spálit Rusko atomovou bombou,“ uvedl s tím, že doufá, že velké šance mít nebude.

„Mimochodem, vzpomínáte si na Naďu Savčenkovou? Jak Kalousek nosil na klopě její portrét? A znáte její současné výroky?¨“ ptal se Soukupa. Moderátor připomněl, že je politička nyní ve vazbě a že hrozila útokem na parlament. „Všude jsou židáci, tvrdila. Takže měla mimo jiné i antisemitské výroky,“ připomněl.

Jeho dalších slov si všimla i agentura TASS, která zveřejnila zprávu s titulkem. „Finanční injekce EU na Ukrajině zmizí v kapsách oligarchů, říká český prezident".

„Ukrajina by měla být ponechána sama sobě. Aby si sama vyřešila své problémy. A my bychom tam neměli importovat své modely a vykládat jim, jak se správně řídí stát. Nechme je, ať si tam udělají konstituční reformu a zavedou decentralizaci,“ cituje Zemanova slova.

„Nechme je, ať tam přijmou antikorupční zákony, protože stále ještě je tam vláda oligarchů. A do té doby tam lít peníze z Evropské unie znamená, že ty peníze skončí právě v kapsách oligarchů,“ tlumočé Zemanova slova agentura TASS.

V té souvislosti také zmínila, že „dne 13. června Evropský parlament schválil pro Ukrajinu nový balíček makrofinanční pomoci ve výši 1 miliardy eur“.

TASS také píše, že Evropská rada předtím uvedla, že finanční prostředky budou určeny na podporu ekonomiky Ukrajiny a programů reforem. Očekává se, že další půjčka ve výši 1 miliardy dostane Ukrajina v příštích dvou a půl letech, až splní stanovené požadavky, dodala ruská agentura. 

Vstupte do diskuze (99)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macron hrozí Česku: Vyhodíme vás ze schengenu, když nepřestanete kritizovat

21.09.2018 22:05 Aktualizováno Salcburk/Paříž - Země Evropské unie, které odmítají projevit solidaritu s ostatními členy EU, jako…

Merkelová podporuje hardwarovou úpravu starších dieselů

21.09.2018 21:16 Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová podporuje požadavek na hardwarovou úpravu emisních…

Tusk věří v nalezení dohody mezi EU a Británií

21.09.2018 20:41 Brusel/Londýn - Kompromis mezi Británií a Evropskou unií lze stále najít a dohodu upravující…

Zeman dnes navštívil Německo, s Merkelovou jednal o ekonomice

21.09.2018 20:11 Berlín - Schůzkami s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a prezidentem Frankem-Walterem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama