Macron alkoholik? Salvini se ostře pustil do Francie

Řím - Italský ministr vnitra Matteo Salvini dnes označil francouzského prezidenta Emmanuela Macrona za "zdvořilého mladíka, který pije příliš mnoho šampaňského".

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Matteo Salvini

Reagoval tak na čtvrteční Macronovy výroky o tom, že se populismus šíří po Evropě jako malomocenství. Ačkoli hlava francouzského státu nikoho konkrétního nejmenovala, média i italští politici vztáhli jeho slova na protiimigrační politiku nové italské vlády.

"On, který umístil policii ve Ventimiglii (francouzsko-italský hraniční přechod), by se neměl navážet do Itálie," řekl podle agentury ANSA Salvini na shromáždění svých stoupenců u města Massa Carrara. "Měl by nám dát (telefonní) číslo svého přístavního úřadu a dalších deset lodí s migranty může zamířit do Marseille," dodal Salvini, který je šéfem protiimigrační strany Liga a místopředsedou italské vlády.

Macron ve čtvrtek během návštěvy Bretaně řekl, že by se proti populismu šířícím se jak epidemie mělo bojovat co nejtvrdším způsobem, místo aby se kritizovala činnost proevropských vlád. Francouzský prezident zároveň vyzval média, aby více dotírala na ty, "kteří nenávidí Evropu", místo aby útočila na něho.

Macron hovořil o šířící se lepře, návratu nacionalismu, úsilí o opětovné uzavření hranic a o těch, kteří zrazují principy azylového práva.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co vlastně uprchlíci celé dny dělají? Podívejte se sami

25.09.2018 22:07 Aktualizováno Atény - Přibližně 400 uchazečů o azyl, kteří byli drženi v přeplněném uprchlickém táboře Moria na…

Marocká loď střílela po člunu plném migrantů, nejméně jeden mrtvý

25.09.2018 22:04 Rabat - Loď marockého vojenského námořnictva dnes ve Středozemním moři zahájila palbu na plavidlo s…

Blíží se katastrofa? Mayová chce brexit bez dohody, labouristé žádají nové…

25.09.2018 21:01 New York - Britská premiérka Theresa Mayová dnes naznačila, že by upřednostnila odchod Británie z…

Na chorvatském poloostrově Pelješac hoří lesy, je nasazena armáda

25.09.2018 20:08 Aktualizováno Záhřeb - Několik desítek lidí muselo být dnes evakuováno v důsledku lesního požáru, který ráno…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama