VIDEO: 200 migrantů zaútočilo na chorvatskou hranici. Alláhu akbar, křičeli, pak napadli policisty

Záhřeb – Balkánská migrační trasa je opět velmi vytížená. Skupina asi 200 migrantů se před několika dny pokoušela zaútočit na na chorvatskou hranici v Maljevci. Podle listu Kronen Zeitung přitom běžěnci křičeli „Alláhu Akbar“, tedy Bůh je veliký. Pak se vrhli na policisty, kteří museli nasadit slzný plyn.

Přidejte svůj názor 68 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Video, které se na internetu objevilo o víkendu, ukazuje skupinu migrantů, kteří se pokoušejí překročit malý kanál a protlačit se přes policisty, kteří na sobě měli ochrannou výstroj . K incidentu došlo v chorvatském městě Maljevac, které leží na hranicích s Bosnou, píše Kronen Zeitung.

zdroj: YouTube

Pokus o násilné překročení hranic přichází je asi měsíc poté, co chorvatská vláda varovala, že se po balkánské trase pohybují desítky tisíc migrantů, kteří chtějí najít nový způsob, jak se dostat do západní Evropy.

Podle chorvatského ministerstva vnitra v současné době prochází přes Řecko, Albánii, Černou Horu, Bosnu nejméně 60 000 migrantů, kteří se pokoušejí dostat do Chorvatska. „Pokud zde najdou nějakou slabinu, budou mít potíže," uvedl zdroj z ministerstva vnitra.

Také Červený kříž hovoří o „tisících přistěhovalcích, kteří v současnosti cestují balkánskými zeměmi". Toto číslo se pravděpodobně bude i nadále zvyšovat. Jen v Bosně je v současné době přibližně 6 500 uprchlíků, loni jich přitom bylo jen 755. Organizace varuje, že tito lidé nutně potřebují větší pomoc. Vyjádřila také znepokojení nad tím, jak se region s nárůstem migrantů vyrovnává.

„Tisíce lidí, kteří procházejí balkánským územím, zoufale potřebují základní humanitární služby a podporu," uvedla před několika dny Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC).

„Obáváme se, že lidé nedostávají potřebnou pomoc. Chtějí pokračovat v cestě a nejsou ochotni využívat státní služby ze strachu, že budou zadrženi,“ uvedl Simon Missiri, regionální ředitel IFRC pro Evropu.

Vstupte do diskuze (68)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dovolenkový ráj Čechů se mění v peklo: Tenerife čelí invazi, místní…

22.02.2019 16:00 Aktualizováno Španělský ostrov Tenerife je pro řadu Čechů oblíbenou destilací nejen pro letní dovolenou. Už velmi…

Konec Evropy? Brusel podporuje přistěhovatelství, zlobí se Orbán

22.02.2019 15:59 Volby do Evropského parlamentu jsou podle maďarského premiéra Viktora Orbána důležitým okamžikem,…

Královské klenoty ukradl mladý Švéd, soud dnes nad ním vynesl verdikt

22.02.2019 14:32 Dvaadvacetiletý Švéd byl dnes odsouzen ke čtyřem a půl roku vězení za krádež historických…

Na Slovensku se bouří farmáři, vysypali hnůj před ministerstvem

22.02.2019 13:35 Skupina nespokojených slovenských farmářů dnes v Bratislavě vysypala hnůj před budovou ministerstva…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama