Slovensko opět zkritizovalo migrační kvóty. Pellegrini odmítl "Macronovy tresty"

Bratislava - Ke kritikům přerozdělování uprchlíků mezi země EU patří i Slovensko a podle dnešního vyjádření premiéra Petera Pellegriniho na tom nehodlá nic měnit. Odmítl rovněž zavedení finančních sankcí pro země, jež s povinnými kvótami nesouhlasí.

Přidejte svůj názor

Peter Pellegrini

Slovensko svůj názor na kvóty nezměnilo ani poté, co unijní soud zamítl jeho žalobu vůči rozhodnutí většiny členských zemí EU o přerozdělování uprchlíků.

"Náš postoj je jasný, chraňme vnější hranice. Ty chyby, které se staly, se musejí urovnat v těch zemích, kde problémům čelí. Slovenská republika nemůže trpět za někoho jiného a přijímat na své území bez svého souhlasu cizí státní příslušníky," uvedl dnes Pellegrini před poslanci evropského výboru slovenského parlamentu.

O uplynulém víkendu se francouzský prezident Emmanuel Macron vyslovil pro finanční sankce vůči zemím EU, které by odmítaly migranty s prokázaným nárokem na azyl. "Odmítáme, aby země, které odmítají povinné kvóty, byly sankcionovány ekonomickým způsobem," uvedl Pellegrini.

"Slovensko neustoupí ze svých pozic a bude se držet postojů, které znamenají, že mechanismus kvót jedině na dobrovolném základě. Kvóty tedy mohou existovat, ale jen tehdy, pokud se země sama rozhodne a nabídne převzetí nějakého počtu migrantů," míní premiér SR.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Loď Aquarius zachránila 11 migrantů u Libye. Teď hledá přístav

21.09.2018 00:40 Řím - U libyjských břehů loď Aquarius dnes ráno zachránila 11 migrantů a hledá přístav k jejich…

Halal maso může nést označení biovýrobek, doporučil advokát soudu EU

20.09.2018 20:55 Aktualizováno Lucemburk - Maso zvířat zabitých v rituálních porážkách (takzvané halál maso) může nést označení…

Nápor uprchlíků? Trump navrhl Španělsku postavit přes Saharu zeď

20.09.2018 20:36 Aktualizováno Madrid - Americký prezident Donald Trump před časem navrhl, aby Španělsko problém s migrací z…

Blamáž v Salisbury: Žádný novičok v restauraci, dvojice mystifikovala celý…

20.09.2018 18:45 Londýn - Úmyslná mystifikace je patrně jednou z linií vyšetřování případu nevolnosti dvou hostů v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama