V německé firmě řádil travič svačin. Musí se prošetřit 21 podezřelých úmrtí

Berlín - V Německu byl zadržen 56letý muž kvůli pokusu o otrávení svačiny spolupracovníka. Případ záhy nabral nečekaný obrat. Ve firmě z města Schloss Holte-Stukenbrock, kde pracovali, byl zaznamenán neobvykle vysoký počet případů srdečních záchvatů a rakoviny. Úřady vyšetřují zpětně 21 podezřelých úmrtí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Muž byl zatčen v květnu poté, co ho zachytila bezpečnostní kamera, jak sype podezřelý prášek na sendvič kolegy. Policie upřesnila, že prášek obsahoval octan olovnatý "v množství, která by stačila ke způsobení vážného poškození orgánů". Při prohledání bytu podezřelého vyšetřovatelé našli další nebezpečné látky jako rtuť, olovo a kadmium.

V současnosti je ve firmě podezření na otravu těžkým kovem u dvou lidí. Podle nepotvrzených informací médií je jeden z nich už nějakou dobu v kómatu a druhý se podrobuje dialýze.

Obviněný muž se zatím k podezřením nevyjádřil a nejasný zůstává také jeho motiv. Nyní chtějí vyšetřovatelé vyslechnout příbuzné a lékaře předčasně zesnulých. Poté má být zvážena i možnost opětovného prozkoumání jejich ostatků. Policie v Bielefeldu vytvořila 15členné oddělení vražd, které se má soustředit na tyto případy.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Loď Aquarius zachránila 11 migrantů u Libye. Teď hledá přístav

21.09.2018 00:40 Řím - U libyjských břehů loď Aquarius dnes ráno zachránila 11 migrantů a hledá přístav k jejich…

Halal maso může nést označení biovýrobek, doporučil advokát soudu EU

20.09.2018 20:55 Aktualizováno Lucemburk - Maso zvířat zabitých v rituálních porážkách (takzvané halál maso) může nést označení…

Nápor uprchlíků? Trump navrhl Španělsku postavit přes Saharu zeď

20.09.2018 20:36 Aktualizováno Madrid - Americký prezident Donald Trump před časem navrhl, aby Španělsko problém s migrací z…

Blamáž v Salisbury: Žádný novičok v restauraci, dvojice mystifikovala celý…

20.09.2018 18:45 Londýn - Úmyslná mystifikace je patrně jednou z linií vyšetřování případu nevolnosti dvou hostů v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama