Česko má ostudu. Světová média propírají vládu s komunisty, hořká symbolika pro ČSSD

Paříž/Berlín - I ve světě si povšimli, že nová česká vláda, kterou má podporovat KSČM, byla jmenována na Den památky obětí komunistického režimu. Agentura Reuters spíše, že jmenování vlády má pro koaliční ČSSD hořký symbolismus, neboť se tak děje v den výročí jejího sloučení s komunistickou stranou v roce 1948.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Prezident Miloš Zeman jmenoval novou vládu premiéra Andreje Babiše

Reuters poznamenal, že ustavení vlády provázely spory s prezidentem Milošem Zemanem, který odmítl jmenovat ministrem zahraničí sociálního demokrata Miroslava Pocheho. Agentura také připomněla, že většina stran s Babišem odmítla spolupracovat kvůli jeho trestnímu stíhání v souvislosti s unijními dotacemi.

Agentura AFP v textu o jmenování vlády klientům vysvětlila, že koalici tvoří centristické a populistické ANO premiéra Andreje Babiše a sociální demokraté a že kabinet se v parlamentu bude opírat o podporu komunistů výměnou za jejich vliv ve státních firmách. AFP rovněž napsala, že je to poprvé od sametové revoluce vedené pozdějším prezidentem Václavem Havlem, kdy klíčovou roli při vzniku vlády mají komunisté.

O Babišově dotační kauze informuje německá DPA, která rovněž jako Reuters upozornila na to, že jmenování vlády přišlo v den výročí smrti jedné z obětí komunistického režimu a že komunisté, od kterých premiér čeká podporu, mají v programu vystoupení z NATO.

"Novou menšinovou vládu by poprvé od roku 1989 měli tolerovat komunisté," uvedla rakouská APA s tím, že konečné rozhodnutí chce KSČM učinit o víkendu. 

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Loď Aquarius zachránila 11 migrantů u Libye. Teď hledá přístav

21.09.2018 00:40 Řím - U libyjských břehů loď Aquarius dnes ráno zachránila 11 migrantů a hledá přístav k jejich…

Halal maso může nést označení biovýrobek, doporučil advokát soudu EU

20.09.2018 20:55 Aktualizováno Lucemburk - Maso zvířat zabitých v rituálních porážkách (takzvané halál maso) může nést označení…

Nápor uprchlíků? Trump navrhl Španělsku postavit přes Saharu zeď

20.09.2018 20:36 Aktualizováno Madrid - Americký prezident Donald Trump před časem navrhl, aby Španělsko problém s migrací z…

Blamáž v Salisbury: Žádný novičok v restauraci, dvojice mystifikovala celý…

20.09.2018 18:45 Londýn - Úmyslná mystifikace je patrně jednou z linií vyšetřování případu nevolnosti dvou hostů v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama