Řecko zasáhla nebývalá vlna chladného počasí, přímořská letoviska zejí prázdnotou

Atény – Velmi nepříjemný začátek turistické sezóny prožívá Řecko, které je známé antickými památkami a už na počátku léta plnými plážemi. Zemi zasáhla před prázdninami nebývalá vlna chladného a deštivého počasí.

Přidejte svůj názor

Řecko

Kvůli nepřízni počasí zejí mnohá pobřeží přímořských letovisek, bičovaných větry, lijáky a náhlými lokálními záplavami prázdnotou. Pro zemi, která se pomalu vzpamatovává z hospodářské krize a která je závislá na příjmech z turistiky, to není příliš povedený start sezóny.

Nepříznivé počasí proměnilo i ulice některých měst v řeky, když už přibývající vodu nestačila odvádět kanalizace, která je v toto roční období většinou vyschlá a zanesená prachem. Zaplaveny byly i mnohé přízemní a sklepní byty. „K tomu, abychom byli zaplaveni, stačilo pět minut," řekla obyvatelka vesnice Magula ležící 24 kilometrů západně od metropole Atén.

Média přinesla záběry z vyplavených letovisek, jako je například i českým turistům velmi známý poloostrov Chalkidiki na severu země. V oblasti uvyklé v těchto dnech zpravidla na teploty nad 30 stupňů Celsia dosahují nyní teploty maximálně 23 stupňů.

Místní meteorologové varují, že situace se podle všeho nezmění ani v prvním prázdninovém týdnu, kdy davy turistů, zejména rodiny s dětmi, začínají brát oblíbená přímořská letoviska útokem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co vlastně uprchlíci celé dny dělají? Podívejte se sami

25.09.2018 22:07 Aktualizováno Atény - Přibližně 400 uchazečů o azyl, kteří byli drženi v přeplněném uprchlickém táboře Moria na…

Marocká loď střílela po člunu plném migrantů, nejméně jeden mrtvý

25.09.2018 22:04 Rabat - Loď marockého vojenského námořnictva dnes ve Středozemním moři zahájila palbu na plavidlo s…

Blíží se katastrofa? Mayová chce brexit bez dohody, labouristé žádají nové…

25.09.2018 21:01 New York - Britská premiérka Theresa Mayová dnes naznačila, že by upřednostnila odchod Británie z…

Na chorvatském poloostrově Pelješac hoří lesy, je nasazena armáda

25.09.2018 20:08 Aktualizováno Záhřeb - Několik desítek lidí muselo být dnes evakuováno v důsledku lesního požáru, který ráno…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama