Francie nahání "krále útěků". Nikdo nechápe, jak mohl vězeň uprchnout v helikoptéře

Paříž - Ve Francii pokračuje pátrání po Redoineu Faidovi (46), který v neděli pomocí vrtulníku uprchl z vězení u Paříže. Muž, který je svými útěky už proslulý, byl v dubnu po odvolání odsouzen na 25 let vězení za nezdařenou loupež u Paříže, při níž přišla v roce 2010 o život městská policistka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Policie Francie

V zařízení, z něhož unikl, dnes byla zahájena zevrubná kontrola, která má zjistit, jak se vězni mohlo něco takového povést.

Francouzská ministryně spravedlnosti Nicole Belloubetová dnes v rádiu Europe 1 připustila, že může jít o selhání bezpečnostních opatření, a ujistila, že pokud se tak stalo, bude urychleně zjednána náprava. Premiér Édouard Philippe v televizi RTL řekl, že tento útěk vzbuzuje "mnoho otázek".

zdroj: YouTube

Faid uprchl z věznice nedaleko Paříže během pouhých deseti minut s pomocí nejméně tří "těžce vyzbrojených" kompliců. Při události nebyl nikdo zraněn a skupinka nevzala žádné rukojmí. Helikoptéra byla nalezena ohořelá v Gonesse, severovýchodním předměstí Paříže, zhruba 60 kilometrů od věznice. Po uprchlém vězni pátrá 2900 policistů.

Faid již v roce 2013 utekl z věznice Lille-Séquedin na severu Francie. Podle AFP proto dostal přezdívku "král útěků". Tehdy inspekce zjistila, že vězeňská služba na místě dostatečně nedodržovala bezpečnostní opatření vůči vězňům označovaným za obzvláště nebezpečné. Při útěku vyhodil Faid do povětří pět vězeňských dveří, za rukojmí vzal čtyři dozorce. Unikl vozem, který mu přistavili komplicové. Stal se tehdy nejhledanějším mužem Francie, na útěku byl měsíc a půl.

Faid je synem alžírského imigranta. V roce 2009 napsal knihu o tom, jak v předměstském ghettu vyrůstal v prostředí zločinu, až se nakonec dostal mezi aristokraty mezi lupiči - specializoval se na přepadení pancéřových vozů.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež František považuje zneužívání dětí za výzvu pro církev

17.02.2019 16:52 Sexuální zneužívání dětí duchovními dnes papež František označil za "naléhavou výzvu" pro…

Stažení amerických vojáků ze Sýrie nebude okamžité

17.02.2019 14:33 Stažení amerických vojáků ze Sýrie nebude překotné, ale postupné, ujistil dnes na mnichovské…

Francie vyšetřuje sobotní incident, demonstranti zaútočili na filozofa

17.02.2019 14:28 Pařížská prokuratura dnes zahájila vyšetřování incidentu ze sobotní demonstrace hnutí žlutých vest…

Hrozba z Evropy? Merkelovou vyděsila slova Donalda Trumpa

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Německou kancléřku Angelu Merkelovou děsí, že by evropská auta měla být Spojenými státy vnímána…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama