Francie nahání "krále útěků". Nikdo nechápe, jak mohl vězeň uprchnout v helikoptéře

Paříž - Ve Francii pokračuje pátrání po Redoineu Faidovi (46), který v neděli pomocí vrtulníku uprchl z vězení u Paříže. Muž, který je svými útěky už proslulý, byl v dubnu po odvolání odsouzen na 25 let vězení za nezdařenou loupež u Paříže, při níž přišla v roce 2010 o život městská policistka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Policie Francie

V zařízení, z něhož unikl, dnes byla zahájena zevrubná kontrola, která má zjistit, jak se vězni mohlo něco takového povést.

Francouzská ministryně spravedlnosti Nicole Belloubetová dnes v rádiu Europe 1 připustila, že může jít o selhání bezpečnostních opatření, a ujistila, že pokud se tak stalo, bude urychleně zjednána náprava. Premiér Édouard Philippe v televizi RTL řekl, že tento útěk vzbuzuje "mnoho otázek".

zdroj: YouTube

Faid uprchl z věznice nedaleko Paříže během pouhých deseti minut s pomocí nejméně tří "těžce vyzbrojených" kompliců. Při události nebyl nikdo zraněn a skupinka nevzala žádné rukojmí. Helikoptéra byla nalezena ohořelá v Gonesse, severovýchodním předměstí Paříže, zhruba 60 kilometrů od věznice. Po uprchlém vězni pátrá 2900 policistů.

Faid již v roce 2013 utekl z věznice Lille-Séquedin na severu Francie. Podle AFP proto dostal přezdívku "král útěků". Tehdy inspekce zjistila, že vězeňská služba na místě dostatečně nedodržovala bezpečnostní opatření vůči vězňům označovaným za obzvláště nebezpečné. Při útěku vyhodil Faid do povětří pět vězeňských dveří, za rukojmí vzal čtyři dozorce. Unikl vozem, který mu přistavili komplicové. Stal se tehdy nejhledanějším mužem Francie, na útěku byl měsíc a půl.

Faid je synem alžírského imigranta. V roce 2009 napsal knihu o tom, jak v předměstském ghettu vyrůstal v prostředí zločinu, až se nakonec dostal mezi aristokraty mezi lupiči - specializoval se na přepadení pancéřových vozů.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Symbolický a historický den. Tsipras chválil Makedonii za hlasování o…

20.10.2018 17:42 Za rozhodný krok k ukončení mnohá desetiletí trvajících sporů dnes řecký premiér Alexis Tsipras…

Brexshit. Londýn ochromila obří demonstrace za nové referendum, dav volal…

20.10.2018 17:19 Aktualizováno Statisíce Britů se dnes na demonstraci v Londýně hlasitě domáhaly referenda o dohodě o odchodu…

Slovensko na kordy s Vietnamem, pohrozilo zmrazením vztahů

20.10.2018 12:27 Slovensko pohrozilo zmrazením vztahů s Vietnamem kvůli únosu bývalého vietnamského komunistického…

Vyloďovací centra pro uprchlíky? Severoafrické země smetly plán EU

20.10.2018 08:53 Libye a sousedící země na severu Afriky nesouhlasí s plánem EU zřídit na jejich území "vyloďovací…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama